Alternatywy smażenia – pieczenie w folii
Pieczenie potraw w folii polecane jest zarówno w diecie odchudzającej oraz wielu innych dietach zdrowotnych.
25/05/2010 15:05
Martyna
2
Gotowanie na parze
Jak zapewne wiecie, smażenie nie jest jedyną metodą przyrządzania potraw. Jest za to sposobem niepożądanym kiedy chcemy schudnąć. Obsmażane produkty nasiąkają tłuszczem i co więcej w procesie smażenia zachodzą reakcje, które sprawiają że potrawa taka staje się ciężko strawna. W związku z tym chciałbym zaproponować inne, zdrowsze metody przyrządzania potraw, które zapewnią, że nasze danie będzie łatwo strawne i równie smaczne. Ten artykuł jest pierwszym z cyklu, który można by zatytułować "Alternatywy smażenia".
20/05/2010 11:30
Martyna
10
Intensywność ćwiczeń podczas odchudzania
Do napisania tego posta zainspirowała mnie rozmowa na forum. Potraktujcie tego posta jako rozszerzenie artykułu wcześniej już opublikowanego na blogu („Odchudzanie wymaga ćwiczeń aerobowych i anaerobowych”).
13/05/2010 17:01
Martyna
8
Dieta ubogoenergetczna
Na pewno wiele już wiecie na temat odchudzania, tym bardziej, że wiele ciekawych i ważnych informacji zawartych jest na tym blogu. Chciałabym jednak z perspektywy dietetyka przedstawić założenia diety ubogoenergetycznej, która jest efektywniejsza i bezpieczniejsza dla naszego organizmu niż diety wszechobecne w kolorowych pismach.Dieta taka, oprócz obniżonej wartości energetycznej, musi zawierać odpowiednią proporcję wszystkich składników odżywczych.
04/05/2010 10:16
Martyna
14
Zbilansowana dieta
Obecnie wszędzie się słyszy o zdrowym odżywianiu. Zewsząd zachęcani jesteśmy do stosowania zbilansowanej diety, która zapewni nam zdrowie, siły witalne oraz pomoże utrzymać właściwą wagę. Staje się to coraz powszechniejszym trendem, za którym coraz więcej z nas podąża. Każdy z nas chce przecież być zawsze piękny, młody i zdrowy. Jednak co to znaczy zbilansowana dieta?
28/04/2010 11:13
Martyna
14
Co tam u mnie i Ekspert na blogu
Piszę do was dzisiaj, żeby opowiedzieć co tam u mnie, bo dawno nie robiłem rachunku sumienia oraz, żeby przedstawić nowego eksperta, który będzie dla nas pisał na blogu. Co tam u mnie U mnie świetnie :) Parę miesięcy temu dokonałem przeprowadzki i jestem teraz w samym środku remontu nowego miejsca zamieszkania. Jak siedzę i do was piszę, zaraz za plecami majster kuje moją ścianę wielkim przecinakiem i młotem a pył leci mi we włosy. Sama przyjemność.
27/04/2010 09:16
Moje ochudzanie
Maciej
25
Konkurs ulepszający bloga o odchudzaniu :)
Dzięki temu, że tak wielu czytelników odwiedza tego bloga, mogę wam zaoferować coś ekstra. Dotychczas odrzucałem oferty promocji i reklam we wpisach na blogu, natomiast w tym wypadku postanowiłem się zgodzić, ponieważ jest to fajny konkurs dla Was :) Konkurs, w którym będę mógł rozdać Wam nagrody.Wszystko działa następująco:Wybrałem książkę audio, którą wam zaraz opiszę.Ustanawiam konkurs i wybieram zwycięzców.Oni dostają tą książkę za darmo.Żadnej ściemy :)Zaczynamy więc:
10/03/2010 10:57
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
17
100 powodów żeby schudnąć
Milczałem przez chwilę, bo przygotowywałem dla Was coś specjalnego. Przedstawiam wam motywującą listę powodów dla których warto schudnąć. Mam nadzieję, że przydadzą się z jednej strony jako rozrywka, a z drugiej jako punkt wsparcia w chwilach słabości podczas odchudzania. Oto więc one - powody, żeby schudnąć.
03/12/2009 18:17
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
73
Odchudzanie w czasie burzy
Nie pamiętam gdzie to przeczytałem, chyba w Financial Times na Onecie, ale podobno z powodu recesji wzrosło na świecie spożycie fast-foodów. I to nie tylko dlatego, że są tańsze, ale raczej ponieważ ludzie w obliczu problemów finansowych i zwiększonych stresów w pracy, tracą motywację żeby jeść np. sałatę. Mówią sobie, że skoro wszystko się wali, to przynajmniej zjedzą sobie coś o solidnym wyrazistym smaku – jak ten BigMac na przykład.
23/10/2009 23:26
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
8
Wieczorny rachunek sumienia w odchudzaniu
Ci z was, którzy stosowali lub stosują notatnik do odchudzania dobrze wiedzą jak pomaga on w zrozumieniu swoich nawyków żywieniowych i jak bardzo poprawia kontrolę nad dietą. Dziś chcę dorzucić jeszcze mały szczegół, który może wynieść skuteczność odchudzania na kolejny poziom. Wieczorny rachunek sumienia Wieczorny rachunek sumienia to nic innego jak przeczytanie swojego notatnika z danego dnia i zadanie sobie kilku pytań:
19/10/2009 23:44
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
3