Biegacze spalają więcej kalorii nawet w czasie spoczynku
Kolejny post o bieganiu i jego pozytywnym wpływie na organizm :) Przeprowadzone niedawno na Uniwersytecie Yale i opublikowane w New Scientist badania dowodzą, że osoby uprawiające ćwiczenia wytrzymałościowe, takie jak bieganie, spalają więcej kalorii również pomiędzy treningami. Dzieje się tak dlatego, że w komórkach osób ćwiczących występuje więcej mitochondriów.
09/11/2008 22:05
Maciej
5
Kontrola kalorii - jedno wielkie gotowanie
Każdy, kto był na diecie przyzna szczerze, że jednym z większych problemów z nią związanych jest konieczność ciągłej kontroli kalorii. Kłopoty tu są dwa:
25/10/2008 23:54
Maciej
10
Zmień jedną rzecz - metoda małych kroczków
Jak wiecie jestem prawdziwym zwolennikiem rozpoczynania odchudzania od razu pełną parą. Na stronie jak zacząć opisałem dokładnie jak przestawić się na nową dietę i odchudzanie z sukcesem za jednym zamachem. Dobrze jednak wiem, że nie jest to takie proste jak się wydaje. Dokonanie drastycznych zmian może często okazać się ponad nasze siły.
04/10/2008 16:23
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
19
Jak zacząć bieganie - stuprocentowa recepta na sukces
Dziś gościnny post od Jacka, który umieścił go w komentarzach do jednego z moich starszych postów na temat biegania. Post jest tak dobry, że postanowiłem umieścić go jako zupełnie odrębny post, tak aby każdy z nas mógł się z nim zapoznać, nawet jeśli nie śledzi na bieżąco komentarzy pojawiających się na blogu.
25/09/2008 00:12
Maciej
534
Odchudzanie, a alkohol
Polska jest krajem o tradycji alkoholowej. Wielu z nas, w tym i ja, tradycję tę naprawdę lubi. Wspaniale jest wyskoczyć z kumplami na piwko, napić się wina do obiadku lub z rodzinką na weselu czy innej imprezie pić wiadomo co :) Jak jednak spożycie alkoholu ma się do diety?
22/08/2008 00:03
Maciej
34
"Success Stories", czyli Ci, którym się udało
Odkąd zacząłem pisać tego bloga, otrzymuję od was mnóstwo wspaniałych komentarzy: pochwały, podziękowania oraz bardzo wiele dobrych i ciepłych słów. Za wszystkie te komentarze jestem niezmiernie wdzięczny i dziękuję serdecznie. To dzięki nim chce mi się pisać dalej i dzięki nim wracam do tego bloga. Wasze komentarze sprawiają, że moje pisanie ma sens.
22/07/2008 23:41
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
20
Dlaczego warto być szczupłym i na diecie
Każdy z nas zna powody dla których warto jest być szczupłym i warto utrzymywać dietę: wygląd, zdrowie, samoocena, samopoczucie itp. Dziś postanowiłem zgłębić nieco zagadnienie i pokazać je w nieco innej odsłonie: Żyjesz dłużej Bam bam bam, dokładnie tak. Ludzie stosujący niskokaloryczną dietę żyją dłużej i to z dwóch powodów:
13/07/2008 20:38
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
7
Witam z powrotem! :) W końcu, po długich tygodniach nauki zakończyłem czerwcową sesję i znów powracam do pracy nad blogiem i swoim odchudzaniem. Wybaczcie mi proszę nieobecność a ja w zamian dziękuję wam serdecznie za cierpliwość. Dziś nie będzie też jeszcze żadnych rewelacji ani nowych informacji a jedynie podsumowanie mojego odchudzania... a raczej przerwy w odchudzaniu.
14/06/2008 16:08
Moje ochudzanie
Maciej
12
Jak rozpocząć odchudzanie cz.4 - Jak wytrzymać na diecie
W końcu, po oczekiwaniu, planowaniu i przygotowaniach, przychodzi Twój dzień startu. Odchudzanie rozpoczęte. Co zrobić teraz? Czego się spodziewać? Jak sobie z Tym radzić? Na te i inne pytania spróbuję odpowiedzieć w dzisiejszym poście, ostatnim już w cyklu "Jak rozpocząć odchudzanie". Jako, że rzeczy, które mógłbym tu napisać są setki, a pewnie i tak nie poruszyłbym wielu sytuacji i problemów, napiszę tego posta z dość dużego dystansu, skupiając się raczej na przedstawieniu nastawienia podczas odchudzania niż na rozwiązywaniu konkretnych sytuacji.
18/05/2008 21:42
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
43
Jak rozpocząć odchudzanie cz.3 - Przygotowania
Początek to czas największych starań, aby wszystko było na swoim miejscu... Frank Herbert "Diuna" Jeżeli zrealizowałeś opisane przeze mnie w poprzednich częściach kroki, masz już całkiem dobre podstawy do rozpoczęcia odchudzania:
10/05/2008 15:41
Maciej
23