Co z oczu, to z... sadła
W moim domu tak się nieszczęśliwie złożyło, że szafka, w której do tej pory trzymaliśmy słodycze i chrupki „dla gości”, była tą samą szafką, w której również trzymaliśmy pieczywo. Chleb i czekoladki leżały obok siebie. Zaraz obok nich leżały orzeszki i rodzynki. Smakołyki są kupowane oczywiście „dla gości”.
12/10/2009 18:33
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
6
Co i komu mówimy o swojej diecie
Mam do was, moi drodzy czytelnicy, dziś pytanie raczej niż radę. Komu i co warto mówić o swojej diecie. Założę się, że ludzie podchodzą do tego w bardzo różny sposób. Niektórzy z nas rozpowiadają o niej wszem i wobec, a niektórzy w ogóle się nie przyznają. Trochę dziś porozważam na ten temat, ale tak naprawdę to jestem po prostu ciekaw Waszych komentarzy. Dlaczego warto chwalić się dietą  
08/10/2009 21:52
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
27
Przerzucam się na bieganie rano
W poprzednim poście napisałem, że czasem jeśli spodziewam się ciężkiego dnia – biegam rano. Ostatnimi czasy robiłem to dość często i parę tygodni temu w końcu zdecydowałem ostatecznie – przenoszę swoje ćwiczenia z popołudnia na rano. Dlaczego warto ćwiczyć rano Jest kilka powodów, dla których zdecydowałem się na tą zmianę: Robię się coraz starszy, a jak wiadomo, starsi ludzie raczej z reguły wcześnie wstają... hehe. Nie no – żartuję oczywiście – uwielbiam spać. Ale tak naprawdę są dobre powody, żeby ćwiczyć rano.
03/10/2009 21:26
Maciej
9
Radzimy sobie z emocjonalnym impulsywnym jedzeniem
Przyczyn, dla których się objadamy jest mnóstwo. Prawdopodobnie tyle ile jest ludzi. Jak więc sobie radzić z powodami obżarstwa? Dziś pokażę wam jak radzę sobie ze swoimi przyczynami objadania się. Moje powody to:
27/09/2009 21:09
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
9
Po co się odchudzamy i co z tego wynika
Dzisiaj chciałbym się razem z wami zastanowić nad celem odchudzania. Wydaje mi się, że taka dyskusja może przynieść trochę ulgi niektórym z nas – szczególnie tym, którzy walczą z kilkoma kilo, których nie mogą zgubić. Do napisania tego postu zainspirowały mnie, jak to się często zdarza - wasze komentarze, a w szczególności takie w stylu:
23/09/2009 21:04
Maciej
10
Ćwiczenia produkują czas
Dzisiaj post numeryczny :) Przeznaczam go szczególnie dla tych, którzy jak ja wykręcają się czasem od ćwiczenia brakiem czasu. Tak naprawdę jest to jedna z głównych przyczyn, dla których opuszczam ćwiczenia, a jak się nad nią dobrze zastanowię - jest zupełnie nieuzasadniona. Dziś, aby zachęcić was do ćwiczenia, sięgam po matematykę i dane Głównego Urzędu Statystycznego oraz dorzucam szczyptę wolnej interpretacji. Czas spędzony na ćwiczeniach zwraca się sam Wszystkie obliczenia wykonam tu na swoim przykładzie - mam 28 lat.
13/09/2009 21:42
Ćwiczenie, Motywacja
Maciej
4
Ćwiczenie we dwoje
Ostatnio udało mi się namówić moją lepszą połówkę do rozpoczęcia wspólnych ćwiczeń mięśni brzucha. Codziennie wieczorem spędzamy chwilę czasu na wspólnym ćwiczeniu. Muszę przyznać, że jestem zupełnie zaskoczony korzyściami, jakie płyną ze wspólnego ćwiczenia. Naprawdę warto to robić.
05/09/2009 13:36
Ćwiczenie, Odchudzanie
Maciej
3
Konsekwencja w odchudzaniu
Dziś przedstawiam wam historię 23 letniej Oli, która osiągnęła ogromne sukcesy w odchudzaniu i jest na dobrej drodze do 100% sukcesu. Ola napisała do mnie i zgodziła się, abym opublikował jej historię. Wydaje mi się, że może ona nas wiele nauczyć. Po pierwsze, historia Oli pokazuje, że możesz schudnąć nawet, jeśli otyłość wyniosłeś z wczesnego dzieciństwa. Po drugie, pokazuje, że możesz schudnąć nawet, jeśli jesteś bardzo poważnie otyły. Po trzecie, pokazuje, że można odchudzać się zdrowo, a głównym i najważniejszym czynnikiem sukcesu jest konsekwencja w działaniu.
23/08/2009 10:37
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
8
A oni jedzą a nie tyją - to nie fair..!!??
Chyba każdy z nas ma przynajmniej jednego znajomego obdarzonego przemianą materii, pozwalającą mu na jedzenie zupełnie dowolnych ilości, bez przybierania na wadze. Czasami w komentarzach do postów na tym blogu zauważam pewne "poczucie niesprawiedliwości", że "inni mogą - a ja nie".  Też się na tym raz czy dwa przyłapałem, ale chyba tak się jednak nie powinno myśleć...
10/06/2009 00:12
Motywacja
Maciej
13
Górskie maratony 2009
Dostałem ostatnio maila z reklamą tego wydarzenia. Wydaje mi się ono na tyle Ciekawe, że warto o nim wspomnieć. O co więc chodzi? - o górski maraton (mountain marathon z angielskiego :) ). Ciąg biegów w naszych pięknych Polskich górach, które są nie tylko dla profesjonalistów.
01/06/2009 23:46
Bieganie
Maciej