Jak rozpocząć odchudzanie cz.2 - Planowanie
Informacje o odpowiednim nastawieniu do odchudzania znaleźć można tu i ówdzie. Planowanie odchudzania jest natomiast zawsze pomijane w poradnikach o odchudzaniu. Dziwi mnie to bardzo, ponieważ odchudzanie to nie "bułka z masłem" tylko prawdziwe przedsięwzięcie i jako takie warte jest dobrego planowania i poczynienia pewnych przygotowań. Oto co musisz zaplanować zanim zabierzesz się do odchudzania:
30/04/2008 13:11
Ćwiczenie, Odchudzanie
Maciej
47
Jak rozpocząć odchudzanie cz.1 - Nastawienie
Zanim zaczniesz latać, musisz wyhodować sobie skrzydła... Ten post jest pierwszym z cyklu postów na temat rozpoczynania odchudzania. Przez następne tygodnie będę wam systematycznie przybliżał moje spojrzenie na to jak zacząć odchudzanie tak, aby miało ono jak największe szanse powodzenia. Zaczynamy od nastawienia. Jak podejrzewam, możecie być lekko zawiedzeni, że to właśnie ten element stawiam na pierwszym miejscu. Według mnie jednak, odchudzanie zaczyna się od odpowiedniego nastawienia. Na początku nie mamy przecież nic innego.
24/04/2008 22:54
Motywacja, Odchudzanie
Maciej
120
Przełom!!!
I udało się! Tak jak postanowiłem w zeszłym tygodniu, udało mi się przełamać barierę 95kg. Wróciłem na drogę odchudzania! Podczas dzisiejszego ważenia, waga pokazała 94.2. Pokonałem swoją pierwszą barierę w odchudzaniu!! Przyznam się szczerze, że do samego końca nie wierzyłem że dam radę. Stając na wagę byłem przygotowany na porażkę. A tu: taram taram - 94.2 :)
20/04/2008 14:21
Maciej
4
Pierwsza bariera w moim odchudzaniu - 95kg
Jeśli ktoś z was obserwuje moje postępy w odchudzaniu, na pewno już zauważył że od 4 tygodni nic nie schudłem. Wprawdzie nie tyję, ale moja waga odbiła się od 95kg i od miesiąca utrzymuje się w przedziale 95-96kg. Przyszedł w końcu czas, żeby spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć śmiało: Jeśli nic się nie zmieni - nie zrealizuję swojego planu odchudzania. Aby jednak zaradzić problemowi, muszę znaleźć jego przyczynę.
15/04/2008 22:40
Maciej
7
Jak zacząć ćwiczyć
Każdy z nas dobrze wie, że powinien ćwiczyć. Że to zdrowe, mądre itp. Całą litanię powodów dla których warto ćwiczyć, możecie znaleźć w moim poprzednim poście. Zapewne każdy z was nie raz postanawiał, że będzie regularnie ćwiczył: że będzie biegał rano, gimnastykował się wieczorem, a w weekend będzie jeździł na rowerze. Dobrze też wiemy jak takie plany się z reguły kończą. Właściwie, to często nawet się nie zaczynają, a jeśli już, to trwają maksymalnie tydzień albo dwa a my znów lądujemy na kanapie. Powstaje więc pytanie:
03/04/2008 15:03
Maciej
10
Jeśli jeszcze nie ćwiczysz - zacznij
Każdy z nas czuje gdzieś głęboko, że chyba powinien trochę poćwiczyć. Moda na zdrowy tryb życia wkracza do mediów wielkimi krokami i zewsząd bombardowani jesteśmy informacjami o tym, że ruch to zdrowie. Nawet rano, gdy nieprzytomni jemy śniadanie, gdzieś w tv gra się program, na którym pięciu studentów akademii wychowania fizycznego uprawia aerobik, zachęcająco pokrzykując i zachęcając nas do dołączenia. Jak to jednak jest z tym ćwiczeniem? Czy to naprawdę tyle zdrowia? TAK
30/03/2008 12:06
Maciej
5
Wsłuchaj się w siebie a możesz uniknąć namiernego jedzenia
Dzisiaj post dla tej części czytelników, którzy już od jakiegoś czasu odżywiają się zdrowo. Dla tych którzy nie zaczęli natomiast może to być niezła zachęta.
25/03/2008 13:30
Maciej
2
Piszę tylko krótkiego posta, dla tych z was, którzy zastanawiają się dlaczego od tygodnia nie daję śladu życia. Otóż jestem chory na dobrze wszystkim znaną grypę żołądkową. Trafiła mi się natomiast jakaś wybitnie zaciekła odmiana. Piszę dopiero dziś bo wcześniej nie za bardzo byłem w stanie skupić myśli. Zabawne jak coś takiego potrafi człowieka totalnie rozłożyć. Normalnie nie wysiedział bym dnia w łóżku a tu już cały tydzień prawie z niego nie wychodzę. W każdym razie już mi lepiej i niedługo powinienem powrócić z postami i realizacją swojego planu odchudzania.
20/03/2008 13:27
Moje ochudzanie
Maciej
13
Sen jest niezbędny przy odchudzaniu
Oto kolejna mniej znana informacja na temat odchudzania – żeby móc się odchudzać, trzeba się wysypiać. Ostatnio zainteresowałem się wpływem snu na odchudzanie, ponieważ sam zacząłem zauważać jego wpływ. Przez ostatnie półtora tygodnia gościłem u siebie swojego brata (tu też wytłumaczenie braku postów w ostatnim czasie). Przez ten czas udało na się postawić na głowie mój w miarę uregulowany tryb życia. Piwko, nocne rozmowy, puby, zwiedzanie itp. Podsumowując, przez cały ten czas nie było dnia w którym spałbym dłużej niż 6 godzin, zbliżając się raczej do 5ciu.
06/03/2008 22:26
Maciej
19
W końcu stało się to, czego obawiałem się przez cały czas - że stanę po tygodniu na wadze a kilogramów nie ubędzie. Tak właśnie stało się wczoraj. 96,6 jest moją wagą już od ponad tygodnia. Mój optymizm mi mówi, że dobrze że mi nie przybyło, ale tak naprawdę to jestem trochę zdołowany. Szło tak świetnie a tu nagle taki zonk. Całą niedzielę i dziś rano analizowałem przyczyny takiego stanu rzeczy. Oto moje wnioski:
25/02/2008 18:25
Maciej
3