Przerwa w regularnym treningu
Jakiś czas temu pisałem o zakwasach – dlaczego powstają i jak sobie z nimi radzić. Wspomniałem o rozciąganiu i rozgrzewce oraz masażach i maściach rozgrzewających. Co jednak robić, jeżeli zakwasy są zbyt mocne lub mamy kontuzję, która nie pozwala nam na regularny trening?
04/01/2011 17:42
Ćwiczenie
Grzegorz
5
Start
Wszystkim wam życzę Wszystkiego Najlepszego  zdrowia, szczęścia i przede wszystkim coraz mniej na wadze! Zapewne sporo z was ma ambitne plany odchudzania na ten rok. Będę trzymał za was kciuki, dopingował itp., ale przede wszystkim sam razem z wami będę walczył ze swoją wagą.
03/01/2011 15:38
Odchudzanie
Maciej
5
Trochę ruchu w Święta
Okres świąteczny to czas wspólnego zasiadania przy wigilijnym stole, zajadania się świątecznymi potrawami, wspólnego śpiewania kolęd, rozmów i refleksji na temat mijającego roku oraz oglądania telewizyjnych hitów. Niestety, wszystkie te czynności wiążą się z kalorycznymi potrawami i brakiem ruchu. Dla każdej osoby odchudzającej się i dbającej o linię okres ten kojarzy się z pokusą nie do oparcia – bo jak tu nie posmakować wszystkich tych smakowicie wyglądających potraw, które tak rzadko mamy okazję jeść?
24/12/2010 17:47
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
4
Jak zgubić brzuszek?
Dlaczego brzuszek może być problemem? Osadzający się tłuszcz w okolicach brzucha jest poważnym problemem. Dodatkowe kilogramy w tej okolicy są o wiele niebezpieczniejsze niż tłuszczyk osadzający się na udach i biodrach. Tłuszcz na brzuchu może prowadzić do większego ryzyka problemów zdrowotnych takich jak zaburzenia układu krążenia, cukrzyca, stany zapalne, etc.
20/12/2010 17:35
Odchudzanie
Grzegorz
1
Kilka porad w ramach przypomnienia
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Dla jednych jest to świetna okazja, żeby podsumować dotychczasowe rezultaty w odchudzaniu, dla innych zwiastun nadchodzącego Nowego Roku – okazja do rozpoczęcia odchudzania i dbania o siebie, przysłowiowego „świeżego startu”. Dlatego dzisiaj postanowiłem wspomnieć o kilku rzeczach, o których pisaliśmy już nie raz, ale o których warto od czasu do czasu przypomnieć sobie, a także innym:
15/12/2010 13:05
Odchudzanie
Grzegorz
1
Jak polubić warzywa?
Warzywa są najzdrowszym rodzajem jedzenia, stanowią źródło witamin, błonnika oraz składników mineralnych i są jednym z najważniejszych składników pokarmu człowieka. Jeżeli nie jesz warzyw, nie przyjmujesz wielu wartościowych składników. Jeżeli chcesz się odchudzać – absolutnie musisz jeść warzywa, są one podstawą.
14/12/2010 12:08
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
3
Zaczynam odchudzać się przed Świętami
Postanowiłem się odchudzać już jakiś czas temu i od tej pory zaliczyłem kilka, niestety nieudanych, prób w tym temacie. Ostatnio przeanalizowałem swoje podejście do odchudzania w dwuczęściowym artykule pt. „Krótka historia o kolejnych próbach odchudzania się”. Teraz chyba już wiem, jak podejść do gubienia kilogramów i jestem pewien, że tym razem znajdę w sobie tylko pokładów samozaparcia, żeby się do tematu przyłożyć.
08/12/2010 18:02
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
6
Zakwasy po ćwiczeniach
Jak wiadomo, z odchudzaniem powinna łączyć się aktywność fizyczna. Z kolei z aktywnością fizyczną, a zwłaszcza z jej początkami, łączy się powstawanie zakwasów – bolączka, która niejednego początkującego skutecznie zniechęciła do ćwiczenia. Zakwasy nie są jednak dużym problemem i można się ich szybko pozbyć, a nawet im zapobiegać. Ten artykuł powinna przeczytać każda osoba, która rozpoczyna odchudzanie i ćwiczenia, a także każda osoba, która za odchudzanie i ćwiczenia już się zabrała, ale ma kłopot z zakwasami.
07/12/2010 19:38
Ćwiczenie
Grzegorz
3
Krótka historia o kolejnych próbach odchudzania się cz.2
Mój kolega powiedział wyraźnie co robi i jak, żeby osiągnąć tak dobre rezultaty. Powiedział też, że zajęło mu sporo czasu żeby je osiągnąć – nie były to dwa miesiące (chociaż mi się wydawało, że właśnie tyle go nie widziałem), a znacznie więcej.
02/12/2010 14:01
Grzegorz
6
Krótka historia o kolejnych próbach odchudzania się
Chcę się odchudzać. Muszę się odchudzać. Wiem, że warto zadbać o swoją wagę i kondycję fizyczną, zwłaszcza, że jeszcze nie jest za późno. Ba, w zasadzie to nawet nie jest tragicznie – mam nadwagę, ale nie jest to problem, z którym nie mógłbym sobie poradzić...
01/12/2010 15:16
Grzegorz
5