Sabotażyści diety

Sabotażyści diety

Warto zastanowić się nad nawykami oraz czynnikami, które mogą sabotować naszą dietę. Staramy się odchudzać, ale nie zawsze nam to wychodzi. Gdzie popełniamy błędy? Co nas zatrzymuje?

Wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia i często nie zdajemy sobie nawet sprawy z ich istnienia. Nawyki te, chociaż mogą wydawać się niegoroźne, na dłuższą metę mogą sabotować nasze starania i stopować zmiany - warto się im przyjrzeć. Przyjrzeć się należy również środowisku w jakim żyjemy i osobom, które nas otaczają.

Niezdrowe jedzenie w zasięgu ręki

Jeżeli masz je w domu, są spore szanse, że w końcu po nie sięgniesz. Nawet jeżeli ukryjesz je głęboko w szafce w kuchni, będziesz mieć świadomość, że ono wciąż tam jest - a to jest świadomość kusząca. Wszelkiego rodzaju batoniki, czekoladki, czy mrożona pizza w zamrażarce powinny zniknąć.

Jeżeli kupujesz tego typu jedzenie dla swojej rodziny, porozmawiaj z nimi - wytłumacz, że starasz się zmienić nawyki i odżywiać lepiej, postaraj przekonać ich do nowego podejścia do odżywiania. Nie oznacza to, że twoje dzieci nie mogą jeść słodyczy, ale powinny mieć świadomość ich jedzenia. Wspólne zakupy, wybieranie zdrowej żywności, wspólne gotowanie - to pomoże przekonać resztę rodziny do zdrowego trybu życia i wspierania ciebie w walce z nadwagą.

Brak wsparcia i namawianie "do złego"

Wsparcie najbliższych jest najważniejsze, dlatego namawiam do szczerej rozmowy z rodziną, a nawet z przyjaciółmi. Niestety nie każdego da się przekonać do zdrowego trybu życia, co akurat nie jest naszym obowiązkiem, nie ma więc w tym niczego złego. Gorzej kiedy osoba, która za nic ma dietę, czy dbanie o zdrowie, próbuję przeciągnąć nas na swoją stronę, czy zniechęcić do starań.

Z czego wynika takie zachowanie? Trudno powiedzieć - czasem z zazdrości, że my mamy w sobie na tyle samozaparcia, żeby się starać, a czasem ze zwykłej złośliwości. Rozwiązaniem jest szczera rozmowa - z siostrą, która na co dzień zajada się czipsami przed telewizorem, czy przyjacielem, który nie wyobraża sobie spotkania bez pizzy i browarów.

Wytłumacz, że potrzebne ci wsparcie i zrozumienie. Siostra powinna jeść czipsy kiedy tego nie widzisz, żeby cię nie kusiło, a kumpel może raz na jakiś czas wybrać się z Tobą na coś innego niż pizza. Jeżeli koniecznie chcecie się napić czegoś alkoholowego, niech będzie to wino z wodą mineralną.

Przepracowanie

Jeżeli dużo pracujesz, nie masz szans na regularne posiłki, a przynajmniej tak ci się wydaje. Zjadasz co nieco rano lub wylatujesz z domu w pośpiechu bez jedzenia niczego. W trakcie pracy przegryziesz batonik z automatu w korytarzu lub zamówisz kebaba, a wieczorem po powrocie do domu zjadasz podwójny obiad, bo zabija cię głód.

Nie tędy droga - nigdy nie schudniesz odżywiając się w ten sposób. Możesz rozplanować dzień tak, żeby znaleźć czas na regularne posiłki, nawet jeżeli cały tydzień musisz rozplanować do przodu w niedzielne popołudnie. Posiłki możesz przygotowywać w domu i odgrzewać w pracy - nie tylko będziesz odżywiać się zdrowiej, ale i zaoszczędzisz pieniądze. Odchudzanie wymaga planowania.

Zapominalstwo

Zapomnij o zapominalstwie - nic nie może ci umknąć. Planuj do przodu, zapisuj wszystko i trzymaj się schematów. Co zjeść, o której, kiedy ćwiczyć. Zwłaszcza na początku taki grafik będzie niezbędny, później nowe podejście do odżywiania wchodzi w grę. A jeśli nie, jeśli dalej będziesz zapominać - dalej noś ze sobą notatnik z planem odżywiania i ćwiczeń, w końcu waży niewiele.

Komentarze

I tu jest pies pogrzebany^^

Śniadanie jem o 17, a obiado-kolacje o 23 :C

Ja lubię niezdrowe jedzenie, niezrezygnowałam z niego i nigdy nie zrezygnuję. Mogę jeść to co lubię i chudnę. Trochę ćwiczę, ale ćwiczenia mi nic nie dawały - dopiero jak zaczęłam brać acetomale, to mi waga powoli zaczęła spadać. Do tego mam jędrną skórę i nie zamienię się nigdy we flaka. Nie ogarniam odchudzania na zasadzie 'zrezygnuję z jedzenia'.

Najgorzej kiedy bliscy nie potrafią zrozumieć, że chce się jeść inaczej niż wszyscy. :(

Lubię modne i nowoczesne dodatki oraz designerskie mebelki.

 

Moim największym grzechem jest fastfood i więdzę po komentarzach, ze nie tylko ja jestem fanem maka :D

https://uploads.disquscdn.com/images/1929b9998fe96fd080e2b71488da4f2793d...

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś?
Nie wiesz jak zacząć?
Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie !
www.igortreneronline.pl
I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
 Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

 
 Zadbaj o swój brzuch chcesz spalić tłuszcz
              nie czekaj wejdź  na  www.igortreneronline.pl
                    i zacznij chudnąć zrób z siebie
           dzikego seksownego Mena Skorzystaj z Pakietu
                dzikiego i czuj się prawdziwym mężczyzną
                    z wspaniałą sylwetkę i gracją
                          to najskuteczniejsza
                       metoda  aby  zgubić brzuch
                       
                         www.igortreneronline.pl
 
 
            
                   
 

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.