Od najmłodszych lat
Amerykańscy naukowcy połączyli ostatnio stale wzrastającą liczbę otyłych dzieci z czasem pracy ich matek. Opublikowane badanie wykazało, że dzieci kobiet, które dużo pracują i długo przebywają poza domem, mają większe tendencje do tycia. Nie będę wdawać się w szczegóły tego „odkrycia”, ponieważ badający całą sprawę naukowcy nie byli w stanie określić, jaki wpływ ma praca zawodowa matek na wzrastające BMI ich dzieci – zgodnym chórem ustalili tylko, że jakiś tam wpływ ma...
08/02/2011 18:15
Grzegorz
7
Kaloryczne Przekąski
Ostatni weekend (a dokładniej ostani po nim pomiar) spowodował, że zacząłem się zastanawiać nad pewnym, dobrze znanym wszystkim zjawiskiem. Podczas spotkań ze znajomymi lub rodziną, zwłaszcza takich „domowych”, kiedy piątkowy wieczór, zamiast w pubie lub na dyskotece, spędzamy w gronie swoich przyjaciół, przynosimy czipsy, chrupki, ciasta i słodycze. A następnie zajadamy się nimi cały wieczór, popijając piwem, drinkiem lub w najlepszym wypadku winem.
03/02/2011 18:35
Maciej
12
Skoncentruj się na swoim zdrowiu i samopoczuciu
Nowe badanie opublikowane w styczniowym wydaniu magazynu Nutrition Journal sugeruje, że utrata wagi wcale nie musi oznaczać polepszenia stanu zdrowia.
01/02/2011 18:37
Odchudzanie
Grzegorz
3
Drastyczna dieta
Najnowszy film reżysera Darrena Aronofsky „Czarny Łabędź” opowiada historię baletnicy, która za wszelką cenę pragnie dostać główną rolę w nadchodzącym spektaklu i która zrobi wszystko, żeby nie tylko osiągnąć ten cel, ale również udowodnić, że jest najlepsza. W trakcie starania się o rolę, a następnie podczas prób do spektaklu, bohaterka daje z siebie wszystko, żeby osiągnąć perfekcję, jednocześnie stopniowo zatracając kontakt z otaczającym ją, rzeczywistym światem.
28/01/2011 14:56
Odchudzanie
Grzegorz
4
Nie daj się zimie
Dzisiaj nie będzie o odchudzaniu, w każdym razie nie do końca. Bo w zasadzie, jest wiele aspektów spoza kręgu tematów dotyczących odchudzania, które pośrednio lub nawet bezpośrednio, na odchudzanie wpływają. O co mi chodzi?
25/01/2011 17:13
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
3
Fast Food w szkołach
Przeczytałem ostatnio artykuł na temat nowego planu rządu Stanów Zjednoczonych, który chcąc walczyć z otyłością wśród dzieci zamierza wprowadzić do stołówek publicznych szkół więcej zdrowej żywności, w tym dużą ilość owoców i warzyw. Pierwszą rzeczą jaką pomyślałem po przeczytaniu pierwszego akapitu było – rychło w czas. Wszystkie te pizze, hamburgery z frytkami i coca-cola na pewno nie wpływają dobrze na organizm młodego człowieka. A wiadomo przecież, że dzieci uwielbiają te rzeczy.
20/01/2011 15:43
Grzegorz
3
Produkty spożywcze wspomagające odchudzanie
Dziś przedstawiamy listę produktów spożywczych, które mogą pomóc podczas odchudzania. Wiele z nich na dłużej powoduje uczucie sytości, a jednocześnie ma niewiele kalorii - a to przecież jest bardzo ważne podczas planowania diety, która ma pomóc w pozbyciu się zbędnych kalorii.
18/01/2011 17:31
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
26
Wytrwać w postanowieniu
Znany nam dobrze syndrom „rozpoczęcia odchudzania od poniedziałku” ma swojego starszego brata – postanowienie noworoczne. Nowy Rok to zawsze dobra okazja do wprowadzenia zmian, podążania w innym kierunku, rozpoczęcia z czystym kontem. Dlatego większość z nas obiecuje sobie, że to właśnie z nadejściem stycznia zmieni swoje nawyki.
14/01/2011 17:30
Odchudzanie
Maciej
7
Znajdź czas na ćwiczenia
W natłoku codziennych obowiązków i nie planowanych wydarzeń, które zaskakują nas na każdym kroku, ciężko jest znaleźć czas na ćwiczenia. Jest to jednocześnie doskonała wymówka dla każdego, komu wysiłek fizyczny jest w niesmak. Jeżeli chcesz czuć się dobrze i mieć energię w codziennym życiu, powinieneś ćwiczyć! Wysiłek fizyczny dodaje sił witalnych, poprawia nastrój oraz ogólne samopoczucie. Regularny trening pozwala na poprawę wydajności pracy, większe skupienie i ogólną poprawę jakości życia, którą zauważą rodzina, przyjaciele i współpracownicy.
12/01/2011 12:39
Ćwiczenie
Grzegorz
6
Dlaczego warto odchudzać się razem
Brak motywacji jest najgorszym wrogiem każdej odchudzającej się osoby. Niezależnie od tego ile razy próbujemy zacząć odchudzanie, jeżeli nie mamy motywacji, szybko się poddajemy i wszystkie starania okazują się być daremne. Motywacji z kolei najczęściej brakuje, kiedy nie ma się wsparcia. Pisałem o moim koledze i jego podejściu do odchudzania, które podpatrzyłem i zgapiłem od niego, a następnie podzieliłem się nim z Wami. Zacząłem stosować to podejście i muszę przyznać, że sprawdza się ono znakomicie.
05/01/2011 16:41
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
8