100 powodów żeby schudnąć

100 powodów żeby schudnąć

Milczałem przez chwilę, bo przygotowywałem dla Was coś specjalnego.

Przedstawiam wam motywującą listę powodów dla których warto schudnąć. Mam nadzieję, że przydadzą się z jednej strony jako rozrywka, a z drugiej jako punkt wsparcia w chwilach słabości podczas odchudzania.

Oto więc one - powody, żeby schudnąć.

Dla wszystkich

1. Będziesz zdrowszy

„Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz. „  (Jan Kochanowski)

Otyłość wywołuje wiele chorób, z których niektóre są nieuleczalne a nawet śmiertelne. Szczupłe osoby znacznie rzadziej zapadają na takie choroby jak cukrzyca czy nadciśnienie oraz rzadziej doznają zawałów serca. Jeśli te choroby Cię nie dotyczą to bardzo dobrze, ale żeby zapewnić sobie na długie lata, zrzuć nadmiar tłuszczu już dziś. Pamiętasz ze szkoły fraszkę Kochanowskiego?

2. Będziesz żyć dłużej

W pewnym sensie jest to pochodna zdrowia, gdyż unikając chorób związanych z otyłością, darujesz sobie dłuższe życie. Więcej na ten temat w poście o czasie.

3. Unikniesz wymiany biodra

Wszystkie nadmierne kilogramy obciążające Twoje stawy przez wiele lat mogą doprowadzić do zwyrodnień stawów. Na nowe biodro trzeba teraz czekać bardzo długo a operacja wymiany jest poważnym zabiegiem.

Znacznie lepiej schudnąć i dać biodrom trochę swobody obniżając ryzyko ich urazów i cieszyć się nimi do późnej starości.

4. Będziesz piękniejszy

Zgrabne, szczupłe, jędrne ciało – czy to nie to, czego wszyscy pragniemy? Chcemy patrzeć na siebie w lustrze z dumą i zadowoleniem, chcemy z radością prezentować je światu.

Jakiekolwiek byłyby nasze predyspozycje do piękna, zawsze lepiej wyglądamy szczupli niż z wielkim brzuchem.

Dodatkowo pamiętajmy, że piękno genetyczne szybko przemija, a szczupłe zadbane ciało utrzyma się długo sprawiając, że wciąż jesteś sexy, gdy inni już nie są.

5. Zrobisz większą karierę

Pisałem o tym w poście odchudzanie w czasie burzy. Im jesteś ładniejszy tym więcej zarabiasz. Badania wskazują na to, że piękni ludzie zarabiają więcej. Dbając o szczupłą sylwetkę i o swój wygląd, dbasz również o swój portfel.

6. Będziesz mieć więcej energii

Wbieganie po schodach, podskoki z radości i nieustanny apetyt na życie to domena ludzi szczupłych. Jeśli czujesz się zmęczony i niewyspany, wiele z tego jest spowodowane otyłością i minie gdy zrzucisz wagę.

7. Sporty będą przyjemnością

Rower, łyżwy, narty, bieganie, rolki, tenis, pływanie, joga i cała masa sportów może naprawdę dawać dużo radości i satysfakcji. Szczupłe osoby bawią się uprawiając sporty i cieszą się czując jak ich ciała z nimi współgrają.

Gdy schudniesz i nie będziesz musiał ciągać za sobą całej góry sadła po korcie tenisowym, czy boisku do siatkówki, sport nabierze nowych barw i może Ci przynieść naprawdę dużo radości.

8. Będziesz szaleć na parkiecie

Taniec. Jeśli Twoim marzeniem jest samba, rumba, tango, brake-dance czy walc, znacznie łatwiej jest wirować na parkiecie, gdy nie ma się fałdów, które grawitacja mogłaby ściągać do ziemi... No i o partnera do tańca zdecydowanie łatwiej.

9. Będziesz tańczyć na stole

…bez obawy że się zarwie...

10. Starzy znajomi będą Ci mowić, że się nie zmieniasz

Duża część wrażenia starości wynika z otyłości. Osoba, która znacznie schudnie, wygląda jakby odmłodniała o nawet 10 lat. Jeśli chcesz, żeby starzy znajomi mówili Ci, że nic się nie zmieniłeś – utrzymaj po prostu szczupłą sylwetkę.

11. Zwiększa się szanse na flirty i romanse

Spojrzenia.. szepty.. dotyki, niedopowiedzenia, rozmarzone godziny, chwile zapomnienia. Wszystko to czeka na Ciebie. Twoje szczupłe, jędrne ciało samo będzie ściągać uwagę, rozpalać zmysły i burzyć krew.

12. Będziesz mieć większe szanse na poznanie drugiej połówki

Większość związków zaczyna się od niewinnych romansów. A jak zaczynają się romanse? – patrz powyżej.

13. Twoja druga połówka będzie bardziej sexy

Większość badań wskazuje, że ludzie wiążą się z partnerami o poziomie atrakcyjności podobnym do nich samych. Gdy ty będziesz bardziej sexy, również Twoi partnerzy również będą gorętszy.

14. Wszystko będzie dobrze na Tobie wyglądać

Będąc szczupłymi możemy nosić, co nam się żywnie podoba. Koniec z wyszczuplającymi kolorami, zasłaniającymi płaszczami czy bluzami. Na wyprostowanej, szczupłej sylwetce wszystko dobrze wygląda.

Pomyśl o tych wszystkich ubraniach, które chcesz nosić, ale się wstydzisz, bo pokażą Twoje fałdy i wypukłości. Gdy schudniesz – będę tylko podkreślały Twoje doskonałe kształty.

15. Lato będzie wspaniałe

Dla grubasa, lato to katorga – gorąco, brak tchu i konieczność wystawienia swoich fałdów na widok publiczny.

Dla szczupłych osób, lato to czas radości. Opalanie się i pokazywanie swojego opalonego ciała – szorty, koszulki na ramiączkach, spódniczki, bikini itp. Gdy schudniesz będziesz kochać plażę i bikini.

16. Zmieścisz się w swoim siedzeniu w samolocie

Większość z nas na szczęście jeszcze tam nie dotarła, ale w Stanach linie zaczynają już sprzedawać naprawdę otyłym po 2 bilety, bo nie mieszczą się oni w jednym siedzeniu.

Nie oszukujmy się jednak – wszystko, co jedzą nasi koledzy z za oceanu jest już dostępne w Polsce. Część z nas, jeśli nie zacznie walczyć, dostanie kiedyś na lotnisku podwójny rachunek.

Gdy schudniesz nie będziesz płacić podwójnie.

17. Proste czynności staną się naprawdę proste!

Szczupli ludzie wykonują wiele czynności bez żadnego wysiłku, gdy otyli zipią i sapią.

Wiązanie butów nie będzie wymagało siadania i przestanie wywoływać ciśnienie w brzuchu. Podnoszenie przedmiotów z ziemi też nie będzie problem. Wsiadanie i wysiadanie z auta zrobi się łatwe. Tak samo będzie z przechodzeniem przez płot czy wysiadaniem z kajaka.

18. Zabawy z dziećmi nabiorą nowego wymiaru

Będziesz naprawdę w stanie bawić się ze swoimi dziećmi w berka i chowanego. Rodzic będzie partnerem do zabawy a nie postacią, która siedzi obok na ławce i patrzy.

19. Zabawy z wnukami nabiorą nowego wymiaru

Jeden z moich dziadków woził mnie na bagażniku swojego roweru jak byłem mały, pływał ze mną w rzece i razem łapaliśmy hodowane przez niego króliki.

Drugi dziadek grał ze mną w piłkę.

Naprawdę mam nadzieję, że jeśli będę miał wnuki, będę w stanie ponosić je na barana zamiast siedzieć ociężale w fotelu... albo już nie żyć.

20. Schudniecie w liczbach

Korzyści z redukcji masy ciała o 10 kg to:

  • spadek ciśnienia skurczowego o 10 mm Hg,
  • spadek ciśnienia rozkurczowego o 20 mm Hg,
  • spadek cholesterolu całkowitego o 10%,
  • spadek ryzyka rozwoju cukrzycy o 50%,
  • spadek ryzyka przedwczesnego zgonu ogółem o 20-25%,
  • spadek zgonów zależnych od cukrzycy o 30-40%,
  • spadek zgonów zależnych od nowotworów o 40-50%,
  • wzrost tolerancji wysiłku o 33%.

21. Dzieci pójdą w Twoje ślady

Ludzie wychowani w domu, gdzie rodzice byli otyli, mają znacznie większe skłonności do otyłości. Wynika to nie tylko z warunków genetycznych, ale także ze zwyczajów i nawyków żywieniowych przejmowanych od rodziców.

"Czym skorupka za młodu nasiąknie...”

Schudnij dla swoich narodzonych albo jeszcze nienarodzonych dzieci.

22. Będziesz żyć życiem swoich marzeń

Powiedz szczerze – czy jak byłeś mały, bycie grubasem było Twoim marzeniem?

23. Upadki będą mniej przykre

Dla szczupłej, wysportowanej osoby, upadek na lodzie to powód do śmiechu. Dla grubasa – stłuczenia i złamania.

24. Łatwiej zdobędziesz szacunek

Nieważne jak dobry byłbyś w tym co robisz, ludziom będzie znacznie trudniej szanować Cię, jeśli widzą, że nie panujesz nad swoim ciałem.

25. W zdrowym ciele zdrowy umysł

Energia i witalność szczupłych osób pozwala im lepiej się skoncentrować i osiągać lepsze wyniki intelektualnie. Ich umysły nie są zaćmione falami cukru i jego braku a ciała nie przeszkadzają im w koncentracji wzdęciami itp.

Gdy schudniesz, Twój umysł będzie bardziej skory do pracy.

26. Okolicznościowy tort to nie grzech

Gdy jesteś szczupły, możesz sobie pozwolić na okazjonalne słabości. Tort urodzinowy, lody, czasem jakieś gazowane napoje. Nie będziesz przy tym czuć wyrzutów sumienia. Szczupli ludzie nie przechodzą przez cykle „jem – jestem zły na siebie, bo się objadłem”. Jak czasem się im zdarzy za bardzo najeść to nie grzech – w końcu są szczupli.

I ty też tak będziesz!

27. Sex

Dostałeś kalendarz „365 pozycji na każdy dzień w roku”? Jak jesteś szczupły, na pewno dasz ratę wykonać więcej z nich. Będziesz też pewnie miał po temu więcej okazji.

28. Nie będziesz niewolnikiem jedzenia

Gdy wyrwiesz się z matni jedzenia i schudniesz – jesteś wolny. Umiesz nie myśleć o jedzeniu. Umiesz zostawić jedzenie na talerzu. Ty kontrolujesz jedzenie a nie ono Ciebie.

29. Będziesz ekonomiczny przy barze

Ilość alkoholu potrzebna do upicia się jest bezpośrednio zależna od wagi. Gdy schudniesz, będziesz potrzebować mniej.

Chcesz przy barze osiągać ten sam efekt za pół ceny – schudnij!

30. Będziesz pozować do zdjęć

Czy gdy ktoś robi zdjęcia, chowasz się za innymi, żeby było widać tylko Twoją głowę? Lub szybko łapiesz coś, co zasłoni Twój brzuch?

Gdy schudniesz, będziesz z radością prezentować swoje kształty przez fotografem.

31. Siądziesz spokojne na ogrodowym krzesełku

Jednym z wydarzeń, których obawiam się najbardziej jest moment, gdy siadam w towarzystwie na jakimś plastikowym czy innym krzesełku, a ono łamie się pode mną z trzaskiem.

Będąc szczupłym nie będziesz odczuwał takich lęków.

32. Poprawi się Twój sen

Otyłe osoby znacznie mają znacznie większe skłonności do duszności w nocy, co powoduje niewyspanie, gorsze samopoczucie a w skrajnych przypadkach niekontrolowane zasypianie.

33. Przestaniesz chrapać

Otyłość sprzyja chrapaniu. Wprawdzie chrapią również szczupłe osoby, ale przypadłość ta jest zdecydowanie nasilona w przypadku osób otyłych. Jeśli nie chcesz budzić swojego partnera albo ludzi w pokoju za ścianą - schudnij. Twoje chrapanie na pewno osłabnie lub zniknie całkowicie.

34. Podniesie się Twoja samoocena

Wszystkie te momenty, w których czujesz się gorszy bo jesteś gruby, znikną. Będziesz mieć wyższą samoocenę i większą wiarę w siebie.

35. Rozmowy nie będą już to Tobie

Gdy schudniesz, kiedy w towarzystwie pojawi się w rozmowie temat otyłości, nie będziesz się czuć jak by wszyscy mówili o Tobie.

36. Twój lekarz przestanie Ci sugerować, że należy schudnąć

Przychodzisz do lekarza z bólem pleców a no Ci mówi, że trzeba schudnąć. Przychodzisz z bólami brzucha – również schudnąć. Ogólne przemęczenie – schudnąć.

Szczupli nie dostają takich zaleceń. I rzadziej chodzą do lekarza.

37. Przestaniesz się bać, że Twoja druga połówka zostawi Cię dla kogoś szczuplejszego.

Pocieszenie w stylu; „Uwielbiam Twoje fałdki Kotku”, chyba nikogo nie uspokoi.

38. Będziesz kąpać się z kajaka

...lub łodzi na środku jeziora bez obawy, że nie wciągniesz się z powrotem na pokład.

39. Ludzie będą się za Tobą oglądać

... bo wyglądasz bosko a nie żeby zobaczyć grubasa.

40. Odzyskasz kontakt ze stopami

Kiedy ostatnio byłeś w stanie je zobaczyć stojąc prosto i patrząc w dół?

41. Będziesz mieć jeden podbródek

Drugi podbródek naprawdę może zniknąć wraz z utratą wagi.

42. Będziesz mieć świetne zdjęcia „przed” i „po”

Ludzie patrząc Twoje stare zdjęcia nie będą mogli uwierzyć, że to Ty!

43. Usłyszysz komplementy

Naprawdę nie trzeba gubić wiele, żeby zacząć dostawać komplementy na temat swojego wyglądu. Z każdym krokiem będziesz coraz częściej słyszeć, że świetnie wyglądasz.

44. Uda przestaną ocierać Ci się podczas chodzenia

Wycierasz spodnie głównie na udach? Jak schudniesz, to się skończy.

45. Nie będziesz się wstydzić przyznać ile ważysz

Wstydzisz się i unikasz odpowiedzi na pytania o wagę? Jak schudniesz, będziesz się z nią obnosić wszem i wobec.

46. Będziesz motywacją dla innych

Będziesz inspiracją dla innych. Dasz im wiarę i nadzieję, że oni też mogą schudnąć.

47. Będziesz stawać z podłogi z gracją

... bez ziajania, sapania i podpierania się o sprzęty.

48. Przestaniesz plamić koszule podczas jedzenia

... bo w końcu będziesz w stanie nachylić się nad talerzem.

49. Pozbędziesz się tych spojrzeń w restauracji

... które mówią: „Gdybym był tak gruby jak ty, to bym nie jadł”.

50. Pozbędziesz się tych spojrzeń w siłowni

... które mówią: „No ten to naprawdę potrzebuje ruchu”.

51. Przestaniesz szukać wymówek

Ile razy szukałeś wymówek żeby czegoś nie robić, kiedy tak naprawdę wiedziałeś, że to Twoja waga stoi Ci na drodze. Gdy schudniesz, przestaniesz szukać wymówek.

52. Będziesz mógł poznać ludzi on-line

... i wysłać swoje prawdziwe zdjęcie.

53. Przestaniesz myśleć o jedzeniu

Szczupli ludzie naprawdę nie myślą o jedzeniu nawet godzinami. Przechodząc koło barów i półek ze słodyczami nie patrzą się na nie zachłannie.

54. Będziesz z łatwością zostawiać jedzenie na talerzu

... zamiast zawsze sprzątać wszystko do końca.

55. Będziesz mógł szaleć i wygłupiać się

... bez obawy, że wyglądasz jak podskakujący hipcio.

56. Skończą się komentarze o wielorybie

... na zawsze

57. Zaczniesz nosić opięte ciuszki

Nie będziesz już skazany na obwisłe, luźne bluzy ukrywające okrągłe kształty.

58. Palce u rąk przestaną wyglądać jak serdelki

... i biżuteria z młodości znów zacznie pasować

59. Wzbudzisz zazdrość na zlocie klasowym

Wszyscy osobnicy płci przeciwnej będą pożerać Cię wzrokiem i zastanawiać się, jakimi głupkami byli, że nie podrywali Cię bardziej po lekcjach.

60. Mniejsze szanse na celulitis

Celulitis nie zależy jedynie od otyłości, ale nadmiar tłuszczu zdecydowanie powoduje jego powstawanie.

61. Będziesz w stanie podciągnąć kolana do klatki piersiowej

… i będzie Ci wciąż wygodnie.

62. Rozmiary przestaną być sekretem

Podając swoje rozmiary w sklepie odzieżowym, będziesz robić to z dumą.

63. Będziesz mógł spać we dwoje w jednym śpiworze

„Pod namiotem, w chłodne dni, nic nie grzeje tak jak Ty!” A tak na serio, to wsunięcie się ze swoją lepszą połówką w jeden śpiwór to nie lada satysfakcja.

64. Twoje kostki u nóg będą zgrabniejsze

Będą wyglądały jak kostki u nóg a nie jak połówki piłeczek tenisowych.

65. Znów pokażą Ci się obojczyki

Tak, tak – one naprawdę gdzieś tam są i czekają żeby pokazać się światu.

66. Będziesz w stanie zrobić 100 pompek

Naprawdę każdy, jak poćwiczy, może zrobić 100 pompek. Dużo jednak zależy od tego jaki ciężar będziesz podnosić na swoich rękach.

67. Będziesz dumny z siebie

Po prostu! Będziesz dumny ze swojego osiągnięcia!

68. Nie będziesz ukrywać brzucha

Gdy schudniesz b będziesz trzymał torebki, poduszki i ręce na ich właściwych miejscach. Nie będą już potrzebne do zasłaniania brzucha.

69. Poprowadzisz po schodach

Przestaniesz się wstydzić wchodzić przodem po schodach bo przestaniesz się obawiać, że inni widzą jaki masz gruby tyłek.

Dla facetów

70. Nie staniesz się kobietą

Tłuszcz powoduje wydzielanie estrogenu przez organizm. Estrogen to hormon żeński. Im jesteś grubszy, tym bardziej jesteś kobiecy. A na serio – nie ma nic gorszego niż piersi u faceta.

71. Pokażą Ci się mięśnie

Twoje mięśnie nie będą ukryte pod tłuszczem, ale będą pięknie prezentować się pod skórą. Sporo osób, gdyby schudło, odkryłoby ładne kształty mięśni, które teraz kryją się pod tłuszczową kołderką.

72. Wyleczysz się z lustrzycy

Dla niezorientowanych – definicja.

Dla kobiet

73. Twój mężczyzna weźmie Cię na ręce

Nie żeby faceci mieli specjalną skłonność do noszenia kobiet na rękach, ale jeśli przekroczysz pewną wagę, to nawet przy najlepszych chęciach, Twój luby Cię nie uniesie.

Daj nosić się na rękach – schudnij!

74. Będziesz nosić naprawdę seksowną bieliznę

Taką jak kobiety z plakatów Victoria’s Secret.

75. Nikt się już nie spyta: „który to miesiąc?” gdy nie będziesz w ciąży.

Ci, którym taka sytuacja się zdarzyła naprawdę nie chcą jej już nigdy doświadczyć. Ty możesz jej uniknąć.

Wymyśliłem tylko 75 ze stu powodów żeby schudnąć. Mam nadzieję, że się podobają.

Pozostałe 25 pozostawiam wam. Wpisujcie je w komentarze a ja będę przenosił je do tego postu. Jestem pewien, że jest jeszcze wiele powodów które mi nawet nie przyszły do głowy. Czekam na wasz głos.

Nadesłane przez czytelników

Nadesłane przez Monti77

76. Będziesz kupować co Ci się podoba

W końcu wchodząc do sklepu kupisz to Co Ci się podoba a nie to, co na Ciebie pasuje. Koniec z wymykaniem się ze sklepu ponieważ nie było w nim nic w Twoim rozmiarze.

77. Urodzisz zdrowe dzieci

Szczupłe kobiety mają większe szanse na urodzenie zdrowych dzieci. Dodatkowo, rzadziej zapadają w czasie ciąży na takie choroby jak cukrzyca.

78. Uzyskasz pozycję eksperta od zdrowia i wyglądu

Znajomi będą przychodzić do Ciebie po rady na temat zdrowego odżywiania, odchudzania i pięknego wyglądu. Każdy będzie chciał uczyć się od Ciebie jak osiągnąć sukces.

79. Zakupy z koleżanką staną się frajdą

Szukasz wymówek, żeby nie iść ze szczuplejszą koleżanką na zakupy? Gdy schudniesz, sama będziesz namawiać innych na wspólne zakupy - przecież zakupy we dwie to prawdziwa frajda.

Nadesłane przez Kasię

80. Będziesz się budzić rano z płaskim brzuszkiem

Wyobrażasz to sobie? Budzisz się rano jak zwykle, ale coś jest inaczej... jesteś szczupła! Dotykasz ręką brzucha a on jest płaski. Aż chce się wstawać i żyć!

81. Cieszysz się że karmisz się zdrowym jedzeniem

...co daje nam energię i satysfakcję, że jesteś dla siebie dobra i dbasz o siebie.

82. Bo jesteś tego warta!

Każdy z nas zasługuje na bycie szczupłym i wysportowanym.

Nadesłane przez kaka

83. Zużyjesz mniej balsamu do Ciała

... bo będziesz smarować mniejszą powierzchnię.

84. Skurczy Ci się żołądek

Będziesz mieć mniejszy apetyt i mniej jeść. Będziesz się też mniej uwypuklać z przodu.

85. Nie będziesz się ocierać o ludzi przechodząc między rzędami

...no chyba że akurat będziesz mieć ochotę na otarcie się :)

86. Pokochasz swoje odbicie w lustrze

... i będziesz się w nim przeglądać z dumą.

87. Pokażesz swoje oczy

Na szczupłej twarzy lepiej widać oczy a uśmiech w towarzystwie kości policzkowych jest sympatyczniejszy.

88. Zyskasz uczucie, że zrobiłeś coś dla siebie

Szczupła sylwetka to jeden z najlepszych prezentów jaki możesz dobie sprawić.

89. Zaoszczędzisz pieniądze

...które inaczej wydałbyś na jedzenie

90. Ureguluje Ci się poziom hormonów

Zyskasz lepsze samopoczucie, więcej spokoju oraz zdrowszą i piękniejszą cerę.

92. Wzrośnie twoja "wychodność z domu"

Nie będziesz już szukać wymówek, że nie masz czasu itp.

Nadesłane przez karolkę

93. Nie będziesz spięta

...gdy on będzie Cię dotykał.

Nadesłane przez Justynę

94. Zmieścisz się do zatłoczonego autobusu czy pociągu

... i nie będziesz zawadzać brzuchem o ludzi.

95. Nikt Ci nie ukradnie spodni w szatni na basenie

... bo będą na niego za małe.

96. Na egzaminie ustnym nikt nie zauważy, że mówisz nie na temat

... bo wszyscy będą podziwiać Twoją wspaniałą sylwetkę.

Nadesłane przez Kingę

97. Będziesz mogła chodzić na obcasach

... i nie spuchną Ci nogi.

98. Rozmiar buta spadnie Ci o jeden, dwa numery

99. Przestaniesz się tak mocno pocić

100. Będziesz spoglądać w lustro i mówiąc sobie: “TAK, UDAŁO MI SIĘ, WARTO BYŁO DLA OSIĄGNIĘCIA TAK PIĘKNEJ SYLWETKI”

Komentarze

Twój blog jest dla mnie dużą inspiracją. W weekend przeczytałam go od deski do deski. Jestem na poczatku mojej drogi do zdrowego życia. Listę chyba sobie wydrukuję i rozwieszę w widocznych miejscach. Podziwiam kreatywność! :) Pozdrawiam, Twoja fanka :)

Powody żeby schudnąć przeniesione do posta

Dziękuję Ci Monti77

Powody żeby schudnąć przeniesione do posta

Dziękuję Ci kasiu

Powody żeby schudnąć przeniesione do posta

Dziękuję Ci kaka

Nie mam pytań! Już 92 fantastyczne powody żeby schudnąć. Jeszcze 8 i będziemy na równej 100.

Dziękuję wam ja i pewnie wielu czytelników.

Pójdziesz na plaże, basen i będziesz dumna ze swojej figurki.

10. - nie do końca prawdziwy powód. Choćby ze względu na to, że osoby puszyste wydają się młodsze niż są w rzeczywistości, przede wszystkim patrząc na ich twarze, które zdecydowanie wydają się mieć mniej zmarszczek niż ich "chude rówieśniczki". ;)

Warto przede wszystkim ze wzgledu na niesamowite samopoczucie, zupelnie nowa energie i chec do wszystkiego. I wcale nie chodzi o figure, bardziej powiedzialabym ze chodzi o dzialanie, aprobate ktora mimo wszystko latwiej przychodzi gdy z zadowoleniem patrzymy na nasze odbicie w lustrze, ktore latwiej przychodzi gdy inni odnosza siedo nas przyjazniej, komfort psychiczny, ktory napedza nas do dzialania. Naprawde zycie wtedy nabiera zupelnie innej jakosci.

Przeniesione do postu

Dzięki karolka

Dziękuję Ci Krzysiu za te powody. Dziękuję ci za ten blog i za to, że dajesz mi wiarę.

Przeniesione do postu

Dzięki Justyna

Przeniesione do Postu

dzięki Kinga

!!! BRAWO !!!

Mamy 100 powodów żeby schudnąć. Coś czuję, że ten rok będzie dla nas przełomowy!

Z taką listą zawsze znajdzie się motywacja :)

Oczywiscie Maciej ze nam sie uda, WSZYSTKIM SIE UDA!!!!

Juz nie pamietam czy to bylo, ale: 101. Zyskasz pewnosc siebie, ktorej wczesniej nie znales (nie bedziesz sie wstydzic swego ciala, duma z osiagnietego celu)

Kolejny powód:

możesz sobie zrobic tatuaż i na szczupłym ciele będzie wyglądał lepiej niz na upasionym

to z własnego doświadczenia - w nagrodę za utracone w zeszłym roku 12 kg zrobiłam sobie pare dni temu tatuaż na brzuchu :D

natomiast polemizowałabym z punktem 89 :) "chude" jedzenie potrafi kosztowac nieporównywalnie więcej niż "grube", a jeść coś trzeba :)

Od dzisiaj zaczynam odchudzanie:):D

Nie spodziewałem się, że aż tyle rzeczy które u siebie widzę spowodowane są otyłością... niestety w moim przypadku jest do zrzucenia około 40kg więc jest to praktycznie nierealne..

Ależ się cieszę, że trafiłam na tego bloga. Naprawdę wiele pomocnych informacji :) Teraz również wiem, że są ludzie, którzy czują tak samo jak ja i którzy mają takie same problemy. Zaczęłam się odchudzać i już jestem z siebie dumna, że w ogóle udało mi się zacząć i wierzę, że się uda nam wszystkim !

Emdzej-pozbycie się Twych 40 kg jest jak najbardziej realne.Kiedyś też myślałam ,że nie dam rady i...bardzo się myliłam.Obecnie mam za sobą 30 kg ( huuura !!! ).Przede mną jeszcze 60 kg ale wiem ,że dam radę-tym razem jestem tego pewna.Bardzo pomocne mi są w tym takie właśnie stronki jak ta .Brawo Maćku-jesteś naprawdę rewelacyjny.Pozdrawiam wszystkich grubasów i...głowa do góry -naprawdę można!!!

skorzystam. ;)

Podoba mi sie to...po przeczytaniu tego uswiadomilam sobie , ze tak naprawde jednak nie akceptuje swojego wygladu...

Świetne!!! Dzięki :D

Witam wszystkich serdecznie ! Swoją dietę zaczęłam od dziś, ale już mi się to nie podoba.... Zazwyczaj jadłam śniadanie ok. godz. 9:00, póżniej dopiero obiad i kolację ok. godz. 19:00. A teraz muszę spożywać 5 posiłków dziennie, kiedy ja nie jestem głodna !!! Ciągle piję wodę niegazowaną i jestem "pełna" czuje jakbym za chwilkę miała pęknąć, mam odruchy wymiotne, nie wiem czy to normalne, ma tak ktoś z Was? Proszę o pomoc :(

uwielbiam to czytac ;)

Zaczęłam się odchudzać 13 lutego. Dzisiaj już jestem piękna i cudowna, pełna podziwu dla siebie, trochę się męczę ale warto! W chwilach zwątpienia czytam takie posty i lepiej mi! Wytrwacie bo warto! Początki bywają trudne ;)

Beznadziejne to jest ! w niczym nie pomaga a tylko doluje !!!!

Anna ale co Cie dołuje? ...

Niedawno trafiłam na tego bloga, od tamtej pory tu zaglądam i czytam posty. Są genialne! A ten to całkowicie mnie zmobilizował i od piątku zaczynam! Mam w planach zejście o 10 kg. Chcę zacząć od diety oczyszczającej i odżywiać się z umiarem. Będzie ciężko, jestem strasznym łakomczuchem a motywację do schudnięcia mam tylko wśród obcych albo kiedy siedzę sama w domu. Ale koniec! Czuję się okropnie- jestem ospała, na przejściu w autobusie o wszystko się ocieram, spodnie przecierają mi się jedna para za drugą... Niedługo idę do nowej szkoły i chcę ją dobrze rozpocząć... Z nikim nie mogę o tym porozmawiać, bo najczęściej spotyka mnie wyśmiewanie- bo chyba zgłupiałam, bo jestem w porządku. Chyba wszyscy się już przyzwyczaili, że ktoś musi być tym `pulpecikiem` w towarzystwie. Lubię ćwiczyć ale najgorzej jest zacząć, codziennie to odkładam. To samo bieganie- pogoda mi nie odpowiada. Ale mam nadzieję, że to będzie dobre podejście- pierwsze i ostatnie. Najgorzej będzie ze słodyczami, bo mogłabym je jeść nieustannie, aż do bólu brzucha. Wprawdzie już od dłuższego czasu nie jesm czipsów, nie słodzę napoi, unikam gazowanych ale odbijam to sobie na batonach. Codziennie staję przed lustrem, uśmiecham się i mówię, że wszystko mam na swoim miejscu- biust, wcięcie w talii ale za dużą pupę, za okrągłe biodra i, jak to nazwał jeden chłopak 'mięsień piwny', mimo, że mam 16 lat i nic a nic nie piję. Chciałabym przestać się krępować, kiedy nosze spódnicę, obcisłą bluzkę, zacząć ubierać się kobieco i porzucić szerokie bluzki... Życzcie mi powodzenia i przepraszam za tak długi komentarz ale tu widzę ludzi o podobnych problemach i wiem, że mnie zrozumiecie.

Guśka zazdroszczę ale mam nadzieje ża ja też niedługo napisze jestem piękna cudowna!! :)

101. Po kapieli, gdy siedzisz w wannie nie zdarzy się więcej, że wanna za Tobą bedzie wciąz pełna wody, podczas gdy przednia część spłynęła...

NIgdzie jeszcze nie spotkałąm tak świetnej stronki:)Dzięki wielkie;):)

* Będziesz mogła częściej sięgać po ulubiony słodycz bez liczenia kolorii i wyrzutów sumienia. * Nie muszisz nosić już tylko dresów, bo one były najwygodniejsze. Chodzenie w obcisłych ciuchach też stanie się komfortowe! * Chętniej uprawiasz rozmaite sporty. * Nie wstydzisz się wyjść z przyjaciółmi na miasto, bo stałbyś się tematem rozmowy wielu ludzi. * Zmiana sposobu odżywiania i zdrowe nawyki wchodzą ci w krew! * Możesz zmotywować swoich znajomych do zdrowiej diety ićwiczeń. * Wkońcu pokochasz siebie. * Nie będziesz porównywać się do innych. * Teraz to nie ty zazdrościsz innym, tylko oni tobie!

WIELKIE DZIĘKI ZA TĄ STRONE, ODKAD PAMIETAM ZAWSZE SIE ODCHUDZAŁAM I TERAZ PLANUJE KOLEJNE ODCHUDZANIE. MUSZĘ DOPROWADZIĆ SIĘ DO STANU SPRZED 6 LAT WIĘC MAM DO ZRZUCENIA BAGATELA 40 KG !!!!!!! MAM JUŻ DOSYĆ DNI KIEDY STOJE PRZED LUSTREM I NIE MOGE NA SIEBIE PATRZEĆ. MUSZE TO ZROBIĆ DLA SWOICH DZIECI A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA SAMEJ SIEBIE. TA STRONA DAŁA MI DUŻĄ MOTYWACJĘ DO DZIAŁANIA ABY WZIĄŚĆ SIĘ WRESZCIE W GARŚĆ. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Facet Ci już nie powie wiecej, że nosisz za ciasne ubrania!

Witam! I tych powodów może być znacznie więcej :). Ja dziś zaczęłam swoją drogę z odchudzaniem i mam wielką motywacje by schudnąć :). Choć droga będzie długa, ale muszę i na pewno wytrwam :). Pozdrawiam

Zaczynam od dziś:) Choć nie mam nadwagi (do zrzucenia tylko jakieś 3-4 kg - po zimie przybyło trochę krągłości) i mój główny cel to nie głodówka, tylko mnij słodkości - motywacja jest mi potrzebna, jak rybie woda, jak słońce kwiatom, jak matka dziecku... Motywacja nas napedza, daje siłę, pozwala wytrwać. Bez niej niczego nie da się dokonać.

Dziękuję więc za trud włożony w stworzenie czegoś tak pozytywnego! Brawo!!!

Zawsze wydawało mi się, że to kobiety mają większe "parcie" na odchudzanie. Jednak po moich licznych doświadczeniach dochodzę do wniosku, że to nie jest do końca prawda. Przecież to faceci spędzają godziny na siłowni rzeźbiąc swoje ciała, Niektórzy muszą mieć kaloryfer na brzuchu za wszelką cenę i podporządkują temu większość swojego życia. Dlatego dochodzę do wniosku, że to mężczyźni coraz bardziej chcą chudnąć niż panie.

101. Kupisz koszule, ktora sie ladnie w piersiach zapina  a nie rozchodzi.

ojj prawda:) albo która w ogóle się zapina ;)

jestem po wielu próbach pdchudzania i wielu jojajch - takiego posta potrzebowałam. Dziękuję !!!! :)

rozmiar buta spadnie??

i kolejne powody:-) utre nosa kochance meza i wzbudze w nim zazdrosc, zaszaleje na wyprzedazach, kupie mega szpilki i miniowe i przejde obok faceta na ktorym mi zalezy,wprawie w zaklopotanie wszystkie bratowe,

Ta strona jest jak światełko w tunelu. Dziękuję i będę się inspirować i czytać, czytać, czytać. :)

Powodzenia! Będziemy trzymać kciuki :)

Wspaniały blog! Od 2 tygodni jestem na diecie. Poczatki były trudne, poniewaz mialam bardzo rozepchany zoladek i nie moglam przestac myslec o jedzeniu, ale teraz czuje sie wspaniale. Ciesze sie, ze w koncu wytrwalam dluzej niz 4 dni i chce trwac w diecie jak najdluzej. Twoj blog dostarczyl mi rowniez wiele ciekawych informacji, ktorych jeszcze nie znalam. Pozdrawiam:)

Czy ja moge tutaj do Was dołaczyc? Ja chce tez schudnac!

Nie bardzo wiem jak sie tutaj poruszac , ponieważ dopiero wczoraj znalazlam ta stronke .

Musze schudnać i chce , jestem po dlugim lezeniu w lozku (gips) ale zawsze mialam problemy z waga .Nigdy nie bylam chudziutka ale mysle ze najwyzsza pora cos z tym zrobic ,  rzucilam papierosy 40 dni temu to bylo pierwsze postanowienie teraz czas zabrac sie za siebie i dla siebie .Mam 112,3 kg , wzrostu 173 cm a wiec do dzieła.Mysle ze tutaj znajde wszystkie odpowiedzi na dreczace mnie pytania . Pozdrawiam

Viola48

Viola48, że tak się wyrażę witaj w klubie! :D  Ta strona jest rewelacyjna ;) znajdziesz tutaj  wiele ciekawych artykułów, króre napewno pomogą ci w walce ze zbędnymi kilogramami  !!! Ja trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że uda Ci się schudnąć ! 

Pozdrawiam, Chocolate

Ja pokażę znajomym jak się bawić na parkiecie ;P

nudna

witam wszystkich serdecznie ,z nadwagą zawsze miałam problemy co udało mi się schudnąć to potem wróciło podwójnie ,wtedy zawsze zamykam się przed ludzmi nie chce mi sie wychodzić ani spotykać ze znajomymi ,natomiast gdy udawało mi się schudnąć wstępowało mi we mnie zycie energia mnie rozpierała chcę znowu taka być szczęśliwa i zadowolona z tego jak wyglądam,Viola 48 ja mam podobna wagę do twojej wiec jeśli masz ochotę popisać i wspólnie wspierać się w walce z kilogramami to napisz , moje gg 31769426 i zapraszam wszystkich innych do pisania pozdrowionka

Dziekuję za stronę rewelacyjna:)jest dużo powodów dla których warto schudnąć -zaczynam od teraz,,,,

 

Mam pytanie choruję ktos z was tutaj na hashimoto?

Anja

Miracle - ja mam hashimoto połączone z niedoczynnością tarczycy. I jak narazie udało mi się zrzucić 11 kg :D

Kamjank,

gratulacje i pełen podziw.

Mi się znowu wyniki tarczycy pogorszyły - zmieniam endokrynologa.

Przy diecie 1300 - 1400 kalorii i ćwiczeniu CODZIENNIE przez 1 godzinę ( z przerwą w dniedzielę) schudłam przez miesiąc - 0,5 kg :((((((((((((((

Masakra. Mam straszliwego doła i nie wiem jak sobie z tym poradzić:((((((((((

A badałaś ostatnio TSH? Moje wciąż jest beznadziejne (waha się między 7 a 8 i nie mogę go zbić)... Może za mało pijesz albo gdzieś Ci się ta woda którą przyswajasz magazynuje? Nie mam pojęcia, jak Ci pomóc.

Ja się zdziwiłam ostatnio, bo zapał mnie totalnie opuścił, a co za tym poszło, przestałam być na diecie. Jadłam nieco inaczej niż przed dietą, ale za to ciągle wpadały mi jakieś ciastka francuskie, czipsy i takie różne - i wiesz co jest w tym najlepsze? NIC nie przytyłam... Nie mam pojęcia, jak to jest możliwe, ale wcale nie narzekam z tego powodu.

Teraz jednak pełna mobilizacja i powrót, kolejny cel to osiągnięcie 7 z przodu liczby kilogramów ;) I w tym celu poszłam dzisiaj na rower i na dwa dość długie spacery z psem. A teraz wracam do nauki *nienawidzę przedsesji*

Witaj,

moje TSH wrosło z 4,9 znowu na 8 :((( Szczegółowe( FT3 i 4  znowy wskazują na niedoczynność crying!!!!)

W przyszły poniedziałek mam wizytę u nowego endokrynologa, może on coś poradzi.

Rzeczywiście może to kwestia magazynowania wody- czuje się bardzo napuchnięta- wszystko ciasn itp itd

:(((((((((((

marta59300

Zdania o drugiej połówne powinny byc na samym poczatku lub końcu żeby móc je ominąć bo dołują.

Wredna, marudząca mizantropka

TO JEST TO ! laughBd to sb codziennie czytać ;))
 

No ja faktycznie czuję się dużo lepiej odkąd ponad 20 kg ze mnie spadło. Dużo energii, dużo więcej mi się chce, mogłabym jeszcze więcej ćwiczyć - ale niemiałabym wtedy czasu na inne sprawy - dlatego sesja z Mel B + pamiętać o acetomale przy każdym posiołku i wierzę, że w lipcu będę miała super figurę - chociaz już teraz koleżanki mnie chwalą.

Naprawdę mnie to zmotywowało ;) chociaż wcale nie mam nadwagi ani nie jestem grubą :)

 

Mnie niezmiennie motywuje perspektywa odchudzania na lato, ale punkt 81. "Cieszysz się że karmisz się zdrowym jedzeniem" jest naprawdę ważny. Od kiedy odżywiam się zdrowo, naprawdę czuje się lepiej, chociaż kiedyś myślałam, że to fastfoody uszczęśliwiają... myliłam się i całe szczęście!

Znajdziesz mnie także w Naturalnych Metodach i na instagramie @

Uwielbiam! Takiej motywacji mi potrzeba :D

https://uploads.disquscdn.com/images/1929b9998fe96fd080e2b71488da4f2793d...

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce?
TYLKO www.igortreneronline.pl
Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce?
TYLKO www.igortreneronline.pl
Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj

Zadbaj o swój brzuch chcesz spalić tłuszcz
              nie czekaj wejdź  na  www.igortreneronline.pl
                    i zacznij chudnąć zrób z siebie
           dzikego seksownego Mena Skorzystaj z Pakietu
               DZIK i czuj się prawdziwym mężczyzną
                    z wspaniałą sylwetkę i gracją
                          to najskuteczniejsza
                       metoda  aby  zgubić brzuch
                       
                         www.igortreneronline.pl

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
 Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

https://uploads.disquscdn.com/images/3f434ba1d565985dd4f47e9d69225ef3b19d4a314fe8fccf88547b10e5983f2c.jpg
Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś?
Nie wiesz jak zacząć?
Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie !
www.igortreneronline.pl
I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.
 https://uploads.disquscdn.com/images/8374436314ea3f2bb9e1e3ab97e40092e5593f0a2ec2561c0d6ac941f25fb3a4.jpg
 

 

https://uploads.disquscdn.com/images/3f434ba1d565985dd4f47e9d69225ef3b19d4a314fe8fccf88547b10e5983f2c.jpg
Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś?
Nie wiesz jak zacząć?
Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie !
www.igortreneronline.pl
I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.
 https://uploads.disquscdn.com/images/8374436314ea3f2bb9e1e3ab97e40092e5593f0a2ec2561c0d6ac941f25fb3a4.jpg
 

 

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!

PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!

WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL

I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.