Napoje gazowane

Napoje gazowane

Napoje gazowane kuszą smakiem i atrakcyjnymi opakowaniami. Kiedy jesteśmy spragnieni chętnie sięgamy po puszkę coli albo innego kolorowego napoju - zachęcani jesteśmy na każdym rogu przez lodówki z napojami i automaty, które umieszczane są nawet w kioskach z gazetami.

Kaloryczna eksplozja smaku

Napoje gazowane są prawdopodobnie najbardziej popularnymi napojami spożywanymi przez społeczeństwo, ale niestety popularność nie idzie w parze ze zdrowotnymi zaletami. Taki napój to połączenie ogromnej ilości cukru i kalorii oraz znikomej dawki składników odżywczych.

Napoje te są bardzo kaloryczne, powodują tycie, przyczyniają się również do zwiększenia ryzyka zachorowania na cukrzycę. Dla osób dbających o wagę, zdrowo odżywiających się kolorowe napoje gazowane powinny być rzeczą zbędną, ograniczoną do minimum. Nie chodzi o to, żeby z ich picia zrezygnować całkowicie, ale żeby zredukować ilość tego typu płynów spożywanych w ciągu tygodnia.

Nawet dietetyczne odmiany napojów gazowanych nie zawierają potrzebnych nam składników odżywczych. Wypchane są za to po brzegi składnikami chemicznymi odpowiedzialnymi za smak i wygląd napoju, które niekoniecznie są zdrowe. Należy też pamiętać o gazowanym fosforze w nich zawartym, który powoduje wypłukiwanie wapnia z organizmu.

Alternatywa

Kiedy pijemy dużo napojów gazowanych, przyjmujemy o wiele mniej płynów, które dla naszego orgaznizmu są o wiele wartościowsze. Woda mineralna, herbata, czy soki owocowe to o wiele lepsza, zdrowsza alternatywa. 

Dla osób na diecie najbardziej dietetycznym wyborem będzie oczywiście woda, która nie zawiera cukru ani kalorii. Nie można jednak oczekiwać, że ktoś bezustannie będzie pić tylko wodę. Herbata zawiera przeciwutleniacze, które wspomagają naturalne systemy obronne komórek. Soki owocowe to z kolei źródło witamin i innych substancji wspomagających organizm (np. sok z ananasa przyspiesza spalanie tłuszczów).

Komentarze

Zaraz zrobię sobie zieloną herbatę ;).

 

Na szczęscie prawe wcale nie piję gazowanych napojów. Tylko od świeta i na specjalne okazje :) za to pije duzo wody, herbate zieloną i owocową, soki i kompoty... i kawę! :)

Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do "bąblowanej wody". Od czasu do czasu wypiję szklankę tak jak Monia, ale z reguły piję herbatę, kawę i soki owocowe.

wymienię w domu hurtownię cocacoli na huretownię soku z ananasa  :)

Klaudia

:C

Lubimy Colę... Jakoś mi tak smutno :C

Wodę to piją zwierzęta. Ja lubię dobrą herbatę a i coca colą nie pogardzę. Bardziej się obawiam, że może mi się uzębienie popsuć, niż o swoją sylwetkę - bo jakby nie patrze jem co chcę więc i pić też mogę praktycznie wszystko. Wystarczy brać jakieś acetomale i życie obżarciucha jest piękne :D

https://uploads.disquscdn.com/images/1929b9998fe96fd080e2b71488da4f2793d...

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Na szczęście coli mało piję. U mnie prym wiedzie woda mineralna. Tej to piję już naprawdę dużo (przeważnie jest to średniozmineralizowana http://piwniczanka.pl/   ta w zielonej butelce) i wiem, że wyjdzie mi tylko na zdrowie. Herbatę piję do rzadkości. 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.