Dzieci i złe nawyki żywieniowe
Nasi rodzice nie wiedzieli o zdrowym odżywianiu tyle co my, ponieważ nie było wtedy jeszcze tylu badań, informacji, specjalistów, dietetyków i ... Internetu. Nauczyli nas przez to wielu nezdrowych nawyków, które mogły odbić się na naszym podejściu do odżywiania i zaowocować problemem z nadwagą w dorosłym życiu. Obecnie wiemy więcej, jesteśmy o te informacje mądrzejsi, dlatego nie powinniśmy powtarzać błędów naszych rodziców, czy dziadków i babć. Oto do czego nie powinniśmy przyzwyczajać naszych dzieci.
20/07/2012 13:48
Grzegorz
1
Dieta cud?
Przeglądam czasem newsy ze świata diet i zdrowego odżywiania. Z obowiązku, z ciekawości lub z nudów - różnie to bywa, ale koniec końców zaglądam dość często. Dzisiaj natknąłem się na nową, amerykańską dietę. Jak zwykle w przypadku nowinek, które mają rzucić świat na kolana, jej nazwa jest krzykliwa: OMG Diet, czyli Dieta o mój Boże! 
18/07/2012 12:44
Ciekawostki, Odchudzanie
Grzegorz
9
Stres, a odchudzanie
Odchudzanie to zabieg wymagający wysiłku i sumienności, nierzadko utrudniający codzienne życie i obowiązki. Musimy dobierać odpowiednie jedzenie (często rezygnując z rzeczy, które nam smakują), pilnować pór posiłku i znaleźć czas na trening, tak żeby odbywał się on w miarę regularnie. Odchudzanie to męczące zajęcie.
13/07/2012 15:15
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
4
Soki owocowe i warzywne
Soki są zdrowe, mają ładny kolor i dobrze smakują. Najlepsze soki mogą dostarczyć bardzo wielu witamin. Kiedy jesteś na diecie i nie jesz tylko wybrane rzeczy, może brakować ci wartościowych witamin i minerałów. Picie soków jest jednym ze sposobów na ich uzupełnienie. Nie wszystkie soki są jednak tak zdrowe jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a wiele z nich, zwłaszcza słodzone napoje o smaku owoców są przesłodzonymi bombami kalorycznymi.
12/07/2012 15:05
Grzegorz
3
Zdrowe burrito
Pewnie po przeczytaniu tytułu pukacie się w głowę i zastanawiacie o co mi chodzi - zdrowe burrito, może jeszcze pizza? Pośpiesznie więc odpowiadam - owszem można tak przygotować burrito, żeby było nie tylko smaczne, ale i zdrowe. A jeśli się postaramy może być nawet niezbyt kaloryczna. W końcu ludzie na diecie zasługują od czasu do czasu na jakąś odskocznię od rutyny i odrobinę przyjemności.
12/07/2012 12:55
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
1
Pomidory
Pomidory to fantastyczne warzywo - nie dość, że są zdrowe (jak wszystkie warzywa oczywiście) to jeszcze są smaczne (czego nie można powiedzieć o wszystkich warzywach) i pasują do wszystkiego: kanapek, sałatek, mięs, ryb, zup, zapiekanek, etc. Pomidory dostępne są w sprzedaży przez cały rok, ale apogeum smaku osiągają dopiero latem. Jeżeli ktoś się jeszcze do tych warzyw nie przekonał (jest ktoś taki?) to teraz jest najlepszy moment na to, żeby wypróbować je w różnych wariantach.  
04/07/2012 14:08
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
3
Przekąski bez przygotowywania - cz. 2
W biegu łatwo zapomnieć o diecie i z głodu, między posiłkami, sięgnąć po pierwszą lepszą rzecz, która nawinie nam się pod rękę. Jeśli będziemy tak robić często, staranne odchudzanie nie będzie mieć sensu. Nie oznacza to jednak wcale, że wszystkie zdrowe i lekkie przekąski trzeba przygotowywać z jednodniowym wyprzedzeniem. Oto druga część pomysłów na przekąski nie wymagające żadnego przygotowania:
28/06/2012 12:18
Ciekawostki, Odchudzanie
Grzegorz
3
Przekąski bez przygotowywania - cz. 1
W pracy kiedy jesteśmy zasypani robotą lub w domu podczas sprzątania, czy innych czasochłonnych prac domowych łatwo zapomnieć o pilnowaniu posiłków i z głodu sięgnąć po najbliższą paczkę czipsów, czy batonika. Nie zawsze mamy przecież czas i ochotę na przygotowanie zdrowej i niskokalorycznej przekąski w stylu sałatki lub surowej marchweki w plasterkach z dodatkiem jogurtowego dipu.
26/06/2012 14:54
Ciekawostki, Odchudzanie
Grzegorz
9
Twój dietetyk
Natknąłem się przypadkiem na program komputerowy Twój Dietetyk, który został zaplanowany z myślą o wszystkich, którzy do odchudzania chcą podchodzić solidnie. Przedstawię Wam dzisiaj to narzędzie, ponieważ moim zdaniem może się ono przydać w codziennej walce z kaloriami. Programik jest bardzo mały i nie ma wielu opcji, nie można więc mówić o jakimś rozbudowanym, zaawansowanym technologicznie produkcie, ale dzięki temu jest to narzędzie łatwe w obsłudze i przystępne nawet dla osób, które nie są z komputerami za pan brat.
22/06/2012 16:23
Ciekawostki, Odchudzanie
Grzegorz
4
A może fitness aerobik?
Jest wiele rodzajów zajęć aerobowych w klubach fitness – wszystkie to treningi ogólnorozwojowe, poprawiające wydolność organizmu, rozwijające mięśnie oraz pracę układów oddechowego i krążeniowego. Pomagają się zrelaksować, ale też, a właściwie przede wszystkim, pomagają zrzucić dodatkowe kilogramy. Istnieją ćwiczenia zarówno dla osób początkujących oraz bardziej skomplikowane układy choreograficzne dla osób zaawansowanych.
21/06/2012 16:06
Ćwiczenie
Grzegorz
6