Stres, a odchudzanie

Stres, a odchudzanie

Odchudzanie to zabieg wymagający wysiłku i sumienności, nierzadko utrudniający codzienne życie i obowiązki. Musimy dobierać odpowiednie jedzenie (często rezygnując z rzeczy, które nam smakują), pilnować pór posiłku i znaleźć czas na trening, tak żeby odbywał się on w miarę regularnie. Odchudzanie to męczące zajęcie.

Nie ma sensu, nie uda się

Stres wynikający z problemów domowych lub zawodowych, a najczęściej będący wynikiem wszystkiego na raz, potrafi skutecznie blokować odchudzanie. Mocny stres powoduje uczucie przemęczenia i  niechęci, co w bezpośredni sposób potrafi odebrać wszelkie chęci do starania się o wymarzoną sylwetkę, bo... po co.

Jeszcze gorzej jest kiedy przykładamy się, działamy według planu, ale nie widzimy żadnych efektów. Na początku człowiek myśli, że już po dwóch tygodniach będzie szczupły, ale kiedy zrozumie, że odchudzanie się to proces żmudny, zaczyna doceniać zmiany w postaci zgubienia dwóch kilogramów w skali miesiąca. Niestety wiele osób szybko traci zapał, kiedy liczba na wadze spada powoli mimo dokładania starań lub, nie daj Boże, kiedy po jakimś czasie waga pokazuje nie mniej, ale kilo lub dwa więcej. Zgroza.

Stres na co dzień

Wiele osób prowadzi hektyczne życie i stres odciska ogromne piętno na ich zdrowiu. Nieprawidłowe żywienie, brak ruchu i wynikające z nich poblemy z ciśnieniem, cholesterolem, nadwagą, etc. Kiedy zaczynamy to odczuwać, kiedy decydujemy się na zmianę nawyków żywieniowych, ćwiczenia, dietę - wtedy stres nie znika, a wręcz przeciwnie, wzmaga się.

Kiedy pojawia się stresująca sytuacja organizm zaczyna wydzielać różne hormony, w tym adrenalinę, noradrenalinę oraz kortyzol. Pod wpływem stresu zwalnia metabolizm. Kiedy organizm się uspokaja, reakcja na stres zanika, ale robi to powoli i w skrajnych przypadkach trwa to nawet kilka dni. Pod wpływem chronicznego stresu reakcja jest wzmocniona, a organizm skupia się głównie na niej, mniej zaś na zdrowotnych funkcjach życiowych.

Stres hamuje proces odchudzania, ponieważ:

  • Kortyzol spowalnia metabolizm.

  • Kortyzol powoduje przyrost tłuszczyku na brzuchu.

  • Zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na glukozę, co prowadzi do zwiększenia się jej poziomu we krwi i zaburza zdrową wagę.

Komentarze

niektórzy od stresu tyją (bo zajadają) a inni chudną. moja siostra strasznei schudła w stresie :( jak jej waga wróciła do normy, to po prostu zmieniła tryb życia - podobno ektomorficy tak mają, ja  z kolei chyba jestem odporona na stres, ani mnie nie odchudza, ani nie pogrubia. czasammi chcialabym moc schudnac od stresu, ale to by bylo fajne, dopoki bym nie wazyla tyle co jeniec z oświęcimia.

https://uploads.disquscdn.com/images/e5e41ba88f69c39488b72c1a5487e4acfa54341258945d9c52a21f0c0c9694be.png
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

 

Zadbaj o swój brzuch chcesz spalić tłuszcz
              nie czekaj wejdź  na  www.igortreneronline.pl
                    i zacznij chudnąć zrób z siebie
           dzikego seksownego Mena Skorzystaj z Pakietu
               DZIK i czuj się prawdziwym mężczyzną
                    z wspaniałą sylwetkę i gracją
                          to najskuteczniejsza
                       metoda  aby  zgubić brzuch

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.