Ciekawostki

Sabotażyści diety

Sabotażyści diety

Warto zastanowić się nad nawykami oraz czynnikami, które mogą sabotować naszą dietę. Staramy się odchudzać, ale nie zawsze nam to wychodzi. Gdzie popełniamy błędy? Co nas zatrzymuje?

Wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia i często nie zdajemy sobie nawet sprawy z ich istnienia. Nawyki te, chociaż mogą wydawać się niegoroźne, na dłuższą metę mogą sabotować nasze starania i stopować zmiany - warto się im przyjrzeć. Przyjrzeć się należy również środowisku w jakim żyjemy i osobom, które nas otaczają. Czytaj dalej »

Więcej warzyw!

Więcej warzyw!

Czy już pisałem, że warto dodawać warzywa wszędzie? Pisałem? I dobrze... bo warto! Wszędzie to oczywiście lekka przesada, nikt nie oczekuje, że będziesz pić kawę z dodatkiem brokułów, ale... naprawdę warto jeść jak najwięcej warzyw. A żeby to osiągnąć, najlepiej dodawać je do możliwie największej ilości posiłków.

Warzywa mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, ale to już wiemy. A czy wiecie, że przeprowadzono jakiś czas temu badanie, które wykazało, że warzywa powodują zmianę postrzegania nie tylko samego posiłku, ale i osoby, która go przygotowała? Czytaj dalej »

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu z toksyn, czyli detoksykacja, pomaga odpocząć układowi trawiennemu i stosowane jest w wielu sytuacjach zdrowotnych, nie tylko kiedy chcemy się odchudzić. Detoksykacja pozwala oczyścić cały organizm, dać mu odsapnąć i powrócić do normy.

Kiedy zaczynamy odchudzanie detoks jest procesem wielce wskazanym, ponieważ pozwala on oczyścić organizm i przygotować podłoże pod nowy, zdrowotny tryb odżywiania, który ma pozwolić na zmianę nawyków żywieniowych, ograniczenie spożycia kalorii i w końcu - pozbycie się zbędnych kilogramów. Czytaj dalej »

Dieta cud?

Dieta cud?

Przeglądam czasem newsy ze świata diet i zdrowego odżywiania. Z obowiązku, z ciekawości lub z nudów - różnie to bywa, ale koniec końców zaglądam dość często. Dzisiaj natknąłem się na nową, amerykańską dietę. Jak zwykle w przypadku nowinek, które mają rzucić świat na kolana, jej nazwa jest krzykliwa: OMG Diet, czyli Dieta o mój Boże!  Czytaj dalej »

Przekąski bez przygotowywania - cz. 2

Przekąski bez przygotowywania - cz. 2

W biegu łatwo zapomnieć o diecie i z głodu, między posiłkami, sięgnąć po pierwszą lepszą rzecz, która nawinie nam się pod rękę. Jeśli będziemy tak robić często, staranne odchudzanie nie będzie mieć sensu. Nie oznacza to jednak wcale, że wszystkie zdrowe i lekkie przekąski trzeba przygotowywać z jednodniowym wyprzedzeniem.

Oto druga część pomysłów na przekąski nie wymagające żadnego przygotowania: Czytaj dalej »

Przekąski bez przygotowywania - cz. 1

Przekąski bez przygotowywania - cz. 1

W pracy kiedy jesteśmy zasypani robotą lub w domu podczas sprzątania, czy innych czasochłonnych prac domowych łatwo zapomnieć o pilnowaniu posiłków i z głodu sięgnąć po najbliższą paczkę czipsów, czy batonika. Nie zawsze mamy przecież czas i ochotę na przygotowanie zdrowej i niskokalorycznej przekąski w stylu sałatki lub surowej marchweki w plasterkach z dodatkiem jogurtowego dipu. Czytaj dalej »

Twój dietetyk - program komputerowy

Twój dietetyk

Natknąłem się przypadkiem na program komputerowy Twój Dietetyk, który został zaplanowany z myślą o wszystkich, którzy do odchudzania chcą podchodzić solidnie. Przedstawię Wam dzisiaj to narzędzie, ponieważ moim zdaniem może się ono przydać w codziennej walce z kaloriami. Programik jest bardzo mały i nie ma wielu opcji, nie można więc mówić o jakimś rozbudowanym, zaawansowanym technologicznie produkcie, ale dzięki temu jest to narzędzie łatwe w obsłudze i przystępne nawet dla osób, które nie są z komputerami za pan brat. Czytaj dalej »

Silniejszy aromat, mniejsze kęsy

Silniejszy aromat, mniejsze kęsy

Nowe badanie opublikowane właśnie w Holandii sugeruje, że siła zapachu jedzenia wpływa na ilość, którą spożywamy. Oznacza to, że intensywność zapachu decyduje o wielkości nie tylko pierwszego kęsa, ale i kolejnych. Silny zapach powoduje, że kęs jedzenia jest mniejszy (kęs jedzenia w holenderskim badaniu opisany jest jako ilość jedzenia brana do ust za jednym razem).

Czy to oznacza, że to w nosie ukryte jest rozwiązanie, które pozwoli na skuteczniejsze odchudzanie się? Czytaj dalej »

Subskrybuje zawartość