Jak ćwiczyć? Informacje dla początkujących
Nadchodząca wiosna to doskonały moment żeby wrócić do ćwiczeń po zimowym śnie. To także doskonały moment żeby zacząć ćwiczyć po raz pierwszy, jeżeli zależy Ci na kondycji, odpowiedniej sylwetce i zgubieniu dodatkowych kilogramów. Sprzyjająca pogoda dodaje energii nie tylko ciału, ale również psychice, dzięki czemu zniechęcenie i rezygnacja mają większy kłopot, żeby nas dopaść.
15/03/2012 16:02
Ćwiczenie
Grzegorz
3
Urozmaicamy dietę
Odchudzanie to konkretne posiłki, niskokaloryczne składniki, pilnowanie kalorii. Często sięgamy po diety rozpisane przez fachowców* lub odchudzamy się stosując zasady zdrowego żywienia i unikając produktów, które powodują tycie.
08/03/2012 15:05
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
13
Woda - ile możemy jej wypić?
Picie dużej ilości wody pomaga podczas diety – uczucie sytości spowodowane wypiciem dużej ilości płynu pomaga ograniczyć ilość spożywanego jedzenia. Trzeba jednak pilnować, żeby nie "opijać się" wodą, chcąc w ten sposób absolutnie ograniczyć spożywanie jedzenia. Po pierwsze dzięki samej wodzie organizm nie może poprawnie funkcjonować, ponieważ podtrzebuje również składników odżywczych zawartych w produktach spożywczych.
07/03/2012 12:35
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
2
Od tego jedzenia najbardziej rośnie brzuch
Oto lista produktów i potraw, które ociekają kaloriami i tłuszczem, powodują przybieranie na wadze oraz szybkie powiększanie się obwodu w pasie. Brzuszek, inaczej zwany oponką, jest głównie problemem mężczyzn, ale od tego typu jedzenia nawet kobietom może drastycznie urosnąć. Większość opisanych produktów jest dobrze znana każdemu kto walczy z nadwagą - wiemy, że należy się od nich trzymać z daleka, ale warto od czasu do czasu o tym przypomnieć.
02/03/2012 16:10
Grzegorz
24
Odstawiamy majonez
Podczas odchudzania zaleca się odstawienie wszystkich kremowych i tłustych sosów i dodatków do kanapek oraz innych dań. W tym majonez, ale przecież majonez to tylko jaja i olej, a jak dobrze wiemy, jajka i wiele olejów spożywanych w rozsądnych ilościach jest zdrowe. Dlaczego więc nie jeść majonezu?
29/02/2012 15:08
Grzegorz
14
Owoce wspomagające odchudzanie
Owoce świetnie spisują się podczas diety, ale również po niej. Zawierają witaminy i wartościowe składniki odżywcze potrzebne dla organizmu, a duża ilość zawartej w nich wody powoduje, że szybciej czujemy nasycenie i w ten sposób zjadamy mniej. Owoce to przyjaciel każdej osoby dbającej o dietę, ale które z nich są najlepsze?
23/02/2012 14:06
Grzegorz
12
Co wiecie o metabolizmie?
Metabolizm to procesy używane przez organizm do wykorzystywania i przetwarzania energii – oddychanie, trawienie, budowa mięśni, krążenie krwi i odkładanie tłuszczu, a więc wszystko to co jest częścią działania organizmu, który zużywa energię na aktywność niezbędną do życia. Na metabolizm składają się dwa procesy. Pierwszy to reakcje anaboliczne m.in. budowanie struktur komórkowych i magazynowanie energii. Drugi proces to reakcje kataboliczne – rozbijanie cząstek i przekształcanie ich w energię.
16/02/2012 14:18
Odchudzanie
Grzegorz
8
Sen, a uczucie głodu
Odpowiednia dawka snu jest niezbędna dla dobrego zdrowia, a kolejne badania wykazują, że istnieje również zależność między brakiem snu, a przybieraniem na wadze. Osoby, które sypiają mało i nieregularnie, mocniej przybierają na wadzę i mają problemy z pilnowaniem kalorii. Podczas diety, kiedy ograniczamy ilość jedzenia i zmuszamy organizm do regularnego wysiłku fizycznego, odpowiednia dawka snu staje się niezwykle istotna.
15/02/2012 14:58
Odchudzanie
Grzegorz
Owoce awokado
Czasami warto przyjrzeć się produktom spożywczym, warzywom lub owocom, które nie są dla naszego kraju typowe - okazuje się, że możemy znaleźć dla nich przydatne i ciekawe wykorzystanie. Dzisiaj kilka słów o awokado, owocu, który nie często gości na naszych stołach.
14/02/2012 12:44
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
3
Jak skurczyć żołądek?
W trakcie odchudzania najważniejsze są dwa kroki: Odstawienie kalorycznych produktów i zastąpienie ich zdrowszymi, niskokalorycznymi odpowiednikami. Zmniejszenie ilości spożywanego w ciągu dnia jedzenia.
09/02/2012 16:37
Odchudzanie
Grzegorz
13