Przyśpiesz tempo przemiany materii
Ćwicz mięśnie Ciało człowieka nieustannie spala kalorie – jest to podstawowa przemiana materii, a więc najmniejsze tempo przemiany materii zachodzące w organizmie człowieka. PPM występuje w warunkach spokoju fizycznego oraz psychicznego i jest niezbędne dla podtrzymania podstawowych funkcji życiowych. PPM jest o wiele większe u osób z rozwiniętą muskulaturą. Oznacza to, że im więcej mamy mięśni, tym więcej kalorii spalamy w ciągu dnia, nawet nic nie robiąc.
06/06/2012 14:35
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
14
Pieczywo i inne produkty pełnoziarniste
Co to jest produkt pełnoziarnisty? Pełnoziarniste oznacza, że mąka używana do wypieku pieczywa robiona jest z całych ziaren zboża, a więc jąder, kiełków i łusek – w efekcie mąka staje się pełnoziarnista. Wszystkie produkty powstałe przy użyciu mąki pełnoziarnistej są powszechnie uważane za jedne z najzdrowszych produktów spożywczych dostępnych obecnie na rynku.
06/06/2012 11:38
Grzegorz
4
Lato - jedzenie, które będzie kusić
Za oknem praktycznie mamy lato, zaczyna się sezon plażowania, festynów, festiwali i Euro 2012, atrakcji zapowiada się więc co nie miara, a jedną z najczęstszych atrakcji jest jedzenie w każdej możliwej formie, które czeka na nas na każdym kroku. Z tym jedzeniem niestety tak bywa, że najczęściej jest ono niezdrowe i kaloryczne. A takiego musimy unikać - oto lista kilku rzeczy, na które lepiej uważać.
25/05/2012 11:26
Grzegorz
3
Płaski brzuch
Co trzeba zrobić żeby osiągnąć wymarzony cel i mieć płaski brzuch? Oto kilka porad i ćwiczeń, które pomogą ci zacząć i pokażą właściwy kierunek. Pamiętaj o ustaleniu realistycznych celów. Musisz zdawać sobie sprawę z kondycji w jakiej się znajdujesz na starcie i nie oczekiwać nie wiadomo jakich zmian po pierwszych dwóch miesiącach. Przed tobą długa droga, ale jak zobaczysz, już proste ćwiczenia pomogą ci w jej pokonaniu.
17/05/2012 14:19
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
10
Majowa motywacja
Panie i Panowie i oto się zaczęło - wiosna pełną gębą, czas zabrać się porządnie do pracy! Pogoda za oknem jest piękna, słońce dodaje optymizmu (dosłownie i w przenośni) i aż chce się wyjść z domu. Nadchodząca majówka to okres grillowania i wygrzewania się nad jeziorem, ale to również świetny czas na realizację postanowień. Warto wykorzystać wolne dni i zacząć trenować, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.
27/04/2012 14:37
Motywacja
Grzegorz
3
Zmień swoje nawyki
Zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna to klucz do zdrowej wagi oraz dobrego samopoczucia. To już wiemy. Problem pojawia się kiedy próbujemy wypracować w sobie te nawyki - nie zawsze się to udaje. Świadomość, że złe nawyki hamują nasze dążenie do zdrowej, wymarzonej wagi gdzieś tam zawsze w nas siedzi, ale często brakuje motywacji, siły żeby się przełamać.
20/04/2012 14:08
Grzegorz
10
Pięć wymówek przed ćwiczeniem
Często obiecujesz sobie, że zaczniesz trenować, ale koniec końców nigdy ci się to nie udaje lub przestajesz ćwiczyć zanim na dobre w ogóle zaczniesz? Masz zawsze wytłumaczenie, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej, chociaż w głębi serca wiesz, że fakt, że nie trenujesz to tak naprawdę twoja wina? Oto lista wymówek przed ćwiczeniem, które skutecznie obalamy.
13/04/2012 10:55
Ćwiczenie, Motywacja
Grzegorz
10
Powrót do odchudzania
Zima działa na mnie dość otępiająco i chociaż staram się z całych sił zawsze budzi ona we mnie lenia - nie mam najmniejszej ochoty na ruch. Niestety niska temperatura wywołuje też u mnie niekontrolowane poczucie głodu, które towarzyszy mi tylko o tej porze roku. Staram się jak mogę, żeby trzymać się zasad zdrowego odżywiania i ruszać jak najwięcej, ponieważ mam tendencje do tycia i jeśli tylko daję sobie trochę luzu, szybko wypadam z obiegu. Muszę przyznać, że tej zimy nie starałem się zbytnio.
03/04/2012 13:29
Moje ochudzanie
Grzegorz
7
A może kefir?
Jogurt naturalny i grecki często trafiają do naszej codziennej diety ze względu na właściwości zdrowotne, a przede wszystkim właściwości wspomagające odchudzanie. Ale czy pamiętamy jeszcze o kefirze? Czas trochę o nim wspomnieć.
28/03/2012 14:50
Grzegorz
3
Silniejszy aromat, mniejsze kęsy
Nowe badanie opublikowane właśnie w Holandii sugeruje, że siła zapachu jedzenia wpływa na ilość, którą spożywamy. Oznacza to, że intensywność zapachu decyduje o wielkości nie tylko pierwszego kęsa, ale i kolejnych. Silny zapach powoduje, że kęs jedzenia jest mniejszy (kęs jedzenia w holenderskim badaniu opisany jest jako ilość jedzenia brana do ust za jednym razem). Czy to oznacza, że to w nosie ukryte jest rozwiązanie, które pozwoli na skuteczniejsze odchudzanie się?
21/03/2012 13:44
Ciekawostki
Grzegorz
1