Różnorodność - pomaga, czy przeszkadza?
Spróbowanie ”wszystkiego po kawałku” podczas imienin cioci jest metodą dość powszechnie stosowaną przez większość ludzi na diecie. „Dziękuję, nie chcę całej porcji ponieważ się odchudzam, ale spróbuję trochę tego, trochę tego, jeszcze porcyjkę tego i odrobinkę tamtego...” - jak się zapewne domyślacie, wszystkie te i tamte małe porcyjki zsumowane ze sobą nie są wcale dobrym rozwiązaniem.
09/08/2011 15:34
Grzegorz
4
Błędy podczas odchudzania
Podczas diety zawsze zdarzają się potknięcia i chwile słabości, za które sami sobie jesteśmy winni, kiedy np. po pierwszym tygodniu odchudzania nagle decydujemy się na kebaba w drodze do domu tylko po to, żeby następnego dnia stwierdzić, że skoro i tak z diety nic nie wyszło, to możemy wrócić do starych nawyków.
04/08/2011 17:04
Odchudzanie
Grzegorz
9
Dodaj sobie energii i popraw samopoczucie - cz.2
To co jemy wpływa nie tylko na zmiany w naszym metabolizmie. Odpowiednie składniki potrafią wpłynąć na chemię naszego mózgu powodując wybuch emocji, polepszenie samopoczucia oraz przyrost energii. Możemy więc wymyślić nowe powiedzenie - „Przez żołądek do … mózgu”. Poniżej przedstawiamy drugą część produktów, które dodadzą nam energii i poprawią samopoczucie. Piszemy również o innym sposobie pozwalającym uzyskać te efekty...
28/07/2011 17:17
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
1
Dodaj sobie energii i popraw samopoczucie - cz.1
Naukowcy od dawna studiują połączenie między tym co jemy, a tym jak się czujemy. Nowa dieta może nie tylko wpłynąć na zmianę metabolizmu, ale również zmiany w chemii naszego mózgu, co na dłuższą metę może oznaczać zwiększenie ilości naszej energii oraz poprawę nastroju.
26/07/2011 14:02
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
1
Bez ruchu ani rusz
Ostatnio miałem trochę pracy na głowie i zapomniałem o całym świecie, ale wczoraj wieczorem usiadłem wygodnie na kanapie przed telewizorem i odsapnąłem z ulgą. Wariacki okres się skończył, więc czas na powrót do normy. I wtedy właśnie sobie uświadomiłem, że o czymś zapomniałem. A co z odchudzaniem? - spytałem sam siebie w myślach.
12/07/2011 16:45
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
10
Odchudzanie na urlopie
Z każdym dniem robi się coraz cieplej, zaczynają się już upały, a niebawem zacznie się lato i wakacje. Zaczynają się urlopy i wycieczki. Latem łatwo zapomnieć o pilnowaniu odpowiedniej diety i dbaniu o zdrowy tryb życia – zwłaszcza na urlopie.
07/06/2011 16:16
Grzegorz
5
Jogurt Grecki
Jogurt Grecki jest jednym z najbardziej przydatnych produktów jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie się oraz walkę z nadwagą. Dostarcza wiele wartościowych składników odżywczych i probiotyków korzystnych dla zdrowia, a poza tym jest składnikiem świetnie pasującym do wielu dań. Jest wiele sposobów na to żeby wprowadzić jogurt grecki do codziennej diety.
01/06/2011 17:12
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
6
Trochę o mnie, czyli nie dajmy się zwariować
  Codziennie szukamy porad i wskazówek jak się odchudzać, jak odżywiać, chcemy schudnąć, wrócić do dawnej sylwetki, a te starania to ciągłe wzloty i upadki. Wiem o tym z własnego doświadczenia, z doświadczeń Maćka oraz Waszych – codziennie piszecie o swoich staraniach, o sukcesach, ale również o wpadkach, które są rzeczą naturalną (w końcu jesteśmy tylko ludźmi).
27/05/2011 17:16
Grzegorz
8
Jedzcie mandarynki !
W piątkowe popołudnie mamy dla Was ciekawy tekst o mandarynkach, warto go przeczytać zanim wybierzecie się na zakupy w trakcie weekendu - być może po przeczytaniu wrócicie z całą siatką mandarynek :) Kilka lat temu dowiedzieliśmy się o zbawiennym działaniu grejpfruta, jego wpływie na metabolizm dzięki zawartym w nim składnikach. Po tym odkryciu każdy kto się odchudzał i chciał złagodzić apetyt, zjadał przynajmniej pół owocu przed właściwym posiłkiem. Od tego czasu powstało również wiele diet, których głównym składnikiem był właśnie grejpfrut.
13/05/2011 16:20
Grzegorz
4
Ostra papryka pomaga ograniczać apetyt
Nieustannie szukamy nowych sposobów żeby zaspokajać głód dietetycznym jedzeniem, żeby nie podjadać lub jeżeli podjadać to takie rzeczy, które nie zaszkodzą naszej diecie. Wspominaliśmy już kiedyś o tym, że ostre przyprawy pozwalają zaspokajać apetyt. Dzisiaj napiszemy o badaniu, które wykazało, że ostra czerwona papryka pozwala kontrolować głód, zwłaszcza jeżeli zazwyczaj jej nie jadamy.
06/05/2011 16:33
Odchudzanie
Grzegorz
8