Czy wysiłek fizyczny powoduje, że jemy więcej?
Czasami spotykam się z opinią, że ćwiczenia fizyczne nie są dobrą strategią na zgubienie zbędnych kilogramów... Kiedy pytam dlaczego, słyszę w odpowiedzi, że po dużym wysiłku na siłowni chce się tak bardzo jeść, że zjadłoby się konia z kopytami.
12/12/2012 16:46
Grzegorz
6
Jabłka w codziennej kuchni
Jabłko to chyba najpopularniejszy w Polsce owoc. Nic w tym dziwnego - jabłka są smaczne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe. Jabłka neutralizują substancje toksyczne, oczyszczają krew, obniżają poziom cholesterolu, obniżają ciśnienie, stabilizują poziom cukru we krwi, wzmacniają układ nerwowy i układ odpornościowy. Zalet jest o wiele więcej.
28/11/2012 15:52
Zdrowe odżywianie
Grzegorz
3
Realne cele w odchudzaniu
Wyznaczenie sobie jakiegoś celu to ważna część odchudzania - jeżeli wiemy dokąd zmierzamy, łatwiej jest nam w tym kierunku iść. Niestety w praktyce trudniej jest wyznaczyć sobie realny do zrealizowania cel i dążyć do niego. Często kiedy decydujemy się na odchudzanie nasz entuzjazm nie pozwala nam myśleć "trzeźwo" o tym co zamierzamy zrobić i postanawiamy np. zgubić 10 kilogramów w miesiąc, co jest raczej niemożliwe. Kiedy stawiamy sobie cel, którego nie jesteśmy w stanie osiągnąć, szybko zniechęcamy się i cała praca idzie na marne.
09/11/2012 15:40
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
4
Oczyszczanie organizmu
Oczyszczanie organizmu z toksyn, czyli detoksykacja, pomaga odpocząć układowi trawiennemu i stosowane jest w wielu sytuacjach zdrowotnych, nie tylko kiedy chcemy się odchudzić. Detoksykacja pozwala oczyścić cały organizm, dać mu odsapnąć i powrócić do normy. Kiedy zaczynamy odchudzanie detoks jest procesem wielce wskazanym, ponieważ pozwala on oczyścić organizm i przygotować podłoże pod nowy, zdrowotny tryb odżywiania, który ma pozwolić na zmianę nawyków żywieniowych, ograniczenie spożycia kalorii i w końcu - pozbycie się zbędnych kilogramów.
02/11/2012 14:46
Ciekawostki, Odchudzanie
Grzegorz
3
Przygotuj się na zimę
W czasie chłodnych miesięcy roku, zwłaszcza zimą, wiele osób przybiera na wadze - czasem tylko nieznacznie, a czasem różnica jest dość widoczna. Podstawowym wytłumaczeniem tego zjawiska jest fakt, że organizm człowieka na zimę odkłada większe zapasy tłuszczu. Ale czy nie jest to jedynie dobra wymówka, a prawdziwą przyczyną tego fenomenu jest po prostu lenistwo, które ogarnia nas kiedy robi się naprawdę zimno?
26/10/2012 12:03
Grzegorz
1
Polub swoje ciało
Problem nadwagi w USA rozrósł się tak bardzo, że całe zastępy specjalistów stają na głowie żeby czym prędzej go rozwiązać. A właściwie - żeby przekonać ludzi do dbania o siebie oraz zmotywować do odchudzania te osoby, które mają już problem z nadwagą. A jak wiadomo jest ich w Stanach całkiem sporo. Niestety kraje rozwijające się doganiają USA w tym względzie i Polska nie jest tu wyjątkiem - dlatego wyniki badań naukowych, nowe rozwiązania oraz diety wymyślane w USA mogą się przydać nie tylko Amerykanom.
19/10/2012 15:30
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
3
Jedzenie w pracy
Pracujesz tak dużo, że nie masz czasu na gotowanie ani na ćwiczenia, a obiady jesz o późnych porach lub nie jesz ich wcale? To bardzo niedobrze, wiesz o tym prawda? Taki tryb życia, zwłaszcza jeżeli pracujesz głównie na siedząco, to prosta droga do nadmiaru wagi, a w końcu otyłości i problemów ze zdrowiem. Przyjrzenie się swojemu rozkładowi dnia, obowiązkom i nawykom żywieniowym oraz wprowadzenie zdrowych przyzwyczajeń to sposób żeby temu zapobiec.
09/10/2012 13:23
Grzegorz
2
A może aqua aerobik?
Aqua Aerobic to nowoczesna odmiana aerobiku, która jest coraz popularniejsza nie bez powodu - jest po prostu skuteczna. Są to ćwiczenia ruchowe wykonywane w wodzie i prowadzone w rytm muzyki.Aqua aerobik nazywa się często wodnym fitnessem. Tak jak w przypadku zwykłego aerobiku, zajęcia z aqua aerobiku prowadzone są przez specjalnie do tego przygotowanego instruktora, którego zadaniem jest pokazywanie ćwiczeń i prostych choreografii oraz nadzorowanie ich wykonywania przez grupę ćwiczących.
04/09/2012 12:55
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
5
Jak wrócić do odchudzania?
Większości ludzi nie udaje się odchudzić przy pierwszym podejściu. Zdecydowana większość próbuje kilka razy zanim osiągnie chociaż częściowy sukces. Wiele osób odbija się od diety, treningów i wszelkiego rodzaju prób odchudzania i nigdy do nich nie wraca. Tłumaczymy sobie, że nasz metabolizm nie pozwala nam schudnąć, że intensywne ćwiczenia nie są dla nas, że nie mamy czasu, pomysłu, pieniędzy, etc. Po nieudanej próbie odchudzania nie należy się jednak poddawać - łatwo podnieść się po takiej "porażce" i wrócić na właściwe tory. Trzeba tylko chcieć.
29/08/2012 12:55
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
12
Jak nie podjadać wieczorem?
Wieczory mają to do siebie, że są porą dnia kiedy mamy wreszcie chwilę dla siebie, chcemy się zrelaksować, zająć swoim hobby (chyba że padamy na twarz ze zmęczenia, ale to już inna bajka). Chwila relaksu przed telewizorem, lektura dobrej książki lub telefoniczna rozmowa z przyjaciółką. Każdy lubi coś innego. Jest też wieczorna czynność, którą lubią wszyscy, a przynajmniej większość - podjadanie.
23/07/2012 13:27
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
30