A może fitness aerobik?

A może fitness aerobik?

Jest wiele rodzajów zajęć aerobowych w klubach fitness – wszystkie to treningi ogólnorozwojowe, poprawiające wydolność organizmu, rozwijające mięśnie oraz pracę układów oddechowego i krążeniowego. Pomagają się zrelaksować, ale też, a właściwie przede wszystkim, pomagają zrzucić dodatkowe kilogramy. Istnieją ćwiczenia zarówno dla osób początkujących oraz bardziej skomplikowane układy choreograficzne dla osób zaawansowanych.

Każde zajęcia fitness mają inny cel. Jedne ćwiczenia poprawiają kondycję, wzmacniają mięśnie, inne pomagają się zrelaksować i odprężyć, ale wszystkie pozwalają spalać kalorie. Są nawet treningi nastawione przede wszystkim na intensywne spalanie kalorii. Zapoznajcie się z najbardziej popularnymi treningami fitness:

Step Aerobik

Zajęcia ze stepu to rytmiczne wchodzenie i schodzenie ze stopnia w rytm muzyki płynącej z głośników. Tempo ćwiczeń jest dość szybkie, ale proste układy podczas nich wykorzystywane powodują, że ten rodzaj zajęć może nadawać się również dla osób początkujących. Step modeluje dolne części ciała, a więc brzuch, uda, pośladki. Ćwiczenia poprawiają kondycję, wytrzymałość i pomagają zredukować niepotrzebną tkankę tłuszczową. Należy jednak pamiętać, że step kładzie nacisk na mięśnie ud i łydek i nie jest przeznaczony dla ludzi z problemami stawów kolanowych, skokowych oraz kręgosłupa.

Fat Burning

Fat Burning pozwala na intensywne spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia wykonywane w rytm wolnej muzyki są proste i niezbyt męczące (często wykorzystuje się podczas nich dodatkowe przyrządy). Ćwiczenia te nie obciążają stawów i są świetnym rozwiązaniem dla osób otyłych. Dodatkowo w trening wplątuje się elementy ćwiczeń wzmacniających biodra, uda, pośladki i brzuch.

TBC

TBC (total body condition) to dynamiczne ćwiczenia ruchowe, łączące wysiłek aerobowy z ćwiczeniami na rzeźbienie mięśni. Takie połączenie pozwala na jednoczesne dotlenienie organizmu i poprawę jego wytrzymałości oraz na ukształtowanie sylwetki. Często zajęcia odbywają się z wykorzystaniem przyborów, które wpływają na poprawę koordynacji ruchowej.

ABT

ABT to zajęcia wykorzystujące układy aerobowe, których głównym zadaniem jest poprawa kondycji, poprawa działania układów krążeniowego i oddechowego, ale również ujędrnienie i wzmocnienie dolnych partii ciała. Ćwiczenia te doskonale nadają się dla osób początkujących oraz tych, które miały długą przerwę w ćwiczeniach. Dodatkowymi przyborami używanymi podczas ćwiczeń są gumy, hantle i step.

Power Bike

Trening aerobowy na rowerze stacjonarnym, który obsługuje różne stopnie obciążenia – od lekkiego po bardzo ciężki. Nie są to jednak tylko ćwiczenia na rowerze, ponieważ wykonuje się również inne. Całość angażuje wszystkie partie mięśni i poprawia kondycje, a także rzeźbi ciało. Trening jest jednak dość wymagający i nie poleca się go osobom początkującym.

Aqua Aerobik

Aqua to ćwiczenia aerobowe, które odbywają się w wodzie. W tego rodzaju ćwiczeń wykorzystuje się różne przybory (m.in. płetwy). Zajęcia doskonale nadają się dla osób początkujących – pomagają ujędrnić sylwetkę, ale również relaksują. Najważniejszą zaletą Aqua Aerobiku jest fakt, że nie obciążają stawów ani kręgosłupa – doskonale rozwiązanie dla osób ze schorzeniami stawów oraz kręgosłupa, a także osób po rehabilitacji.

Dance Fitness

Zajęcia taneczne to wykonywanie układów choreograficznych przy muzyce tanecznej. Zajęcia tego typu poprawiają koordynację ruchową i usprawniają pracę układu sercowo-naczyniowego, również relaksują. Są to ćwiczenia dość wymagające i nie poleca się ich osobom z problemami z krążeniem.

Interwał - Dance & ABT

Zajęcia taneczne łączące ze sobą taneczne układy choreograficzne z treningiem wzmacniającym ABT. Trening dzieli się zamiennie na tempo szybkie (pomagające spalać tkankę tłuszczową) oraz tempo wolne (skoncentrowane na kształtowaniu poszczególnych partii mięśniowych). Zajęcia te są bardzo intensywne oraz trudne i zaleca się je osobom o bardzo dobrej kondycji.

Stretching

Ćwiczenia rozciągające, które powodują wydłużenie mięśni i ich uelastycznienie. Wykonywane w wolnym tempie poprawiają zakres ruchu w stawach, sprawiając, że mięśnie stają się bardziej sprężyste i silne. Dodatkowym efektem stretchingu są smukła sylwetka i lepsze krążenie krwi. Stretching nie jest ćwiczeniem trudnym, dlatego można polecić je każdemu.

Joga

Jest to trening relaksujący, który łączy ze sobą rozciąganie mięśni, naukę oddychania i medytację. Zajęcia wymagają ciszy i skupienia. Więcej na temat jogi przeczytasz tutaj.

Komentarze

Proponuje jeszcze Pilates, świetnie rozwija mięśnie kręgosłupa, przez co na codzień nabieramy lepszej sylwetki(bardziej wyprostowanej, brzuch odruchowo wciągnięty). Ja osobiście nie przepadam za zajęciami gdzie sa układy cheoreograficzne, zawsze mi się myli i obracam się w inną strone niż wszyscy :)

Zajęcia na piłkach to też nie dla mnie, ciągle spadam z pilki albo sie ześlizguje, całość w moim wykonaniu jest dość komiczna :) Dla mnie Zumba jest świetna, połączenie tańca i ćwiczeń, bardzo energetyczna muzyka :)

Ale to dla mnie tylko zajęcia uzupełniające, najważniejsze dla mnie jest bieganie.

Bardzo lubię aqua aerobik. Chodzę na te zajęcia od początku roku i jestem bardzo zadowolona.

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce?
TYLKO www.igortreneronline.pl
Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce?
TYLKO www.igortreneronline.pl
Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.