Zimowy kryzys - jak mu zapobiec?
Znowu mamy najgorszą dla odchudzających się porę roku w pełnej krasie. Muszę przyznać, że po cichu liczyłem na to, że w tym roku zima przejdzie bez większego echa, ale się niestety nie udało. Śnieg leży sobie w najlepsze, mróz coraz bardziej doskwiera, a mi jest coraz zimniej, smutniej i nic mi się nie chce.
01/02/2012 14:53
Grzegorz
15
Mrożone warzywa tylko bez dodatków
W okresie jesienno-zimowym, kiedy o wiele trudniej jest dostać świeże warzywa, dobrze jest sięgnąć po mrożonki. Mrożone warzywa zawierają wiele wartościowych składników. Zimą często też zdarza się, że o wiele zdrowsze są właśnie te mrożone warzywa – w tym czasie warzywa leżące na sklepowych półkach nie są tak samo zdrowe jak latem, chociażby dlatego, że do ich uprawy zimą używa się wielu sztucznych składników.
25/01/2012 15:09
Grzegorz
2
Kawa - zdrowe i niezdrowe dodatki
Kawa towarzyszy nam na każdym kroku – pijamy ją w domu, w pracy, u znajomych i w kawiarni. Najbardziej niezdrowa może być kawa z kawiarni, ale uważać należy tak naprawdę zawsze. O co chodzi? Już spieszę z wyjaśnieniami. Chodzi oczywiście o kalorie, których musimy unikać, a które, ponieważ czają się na każdym kroku, są również w kawie - w tym smacznym, kochanym płynie, który dodaje energii i poprawia humor w przerwie między przykrymi obowiązkami codziennego życia.
16/01/2012 14:24
Grzegorz
3
Postanowienie noworoczne przez cały rok!
Jakie było Wasze postanowienie noworoczne? Niech zgadnę... Domyślam się, że było podobne do mojego - odchudzanie, zmiana nawyków, zdrowy tryb życia, itp. Większość z nas ma takie postanowienia, ponieważ chce albo zacząć odchudzanie od zera, albo odchudzić się jeszcze troszkę, czasem zrzucić kilo lub dwa na specjalną okazję, czasem po prostu zacząć bardziej dbać o zdrowie i zmienić nawyki żywieniowe. Powodów jest wiele, ale sposoby na realizowanie tych postanowień są podobne.
11/01/2012 15:11
Grzegorz
1
Nie jesz chleba? Uzupełniaj węglowodany
W trakcie diety ludzie często rezygnują z chleba. Chcąc się odchudzić mówimy, że będziemy jeść tylko ciemne pieczywo lub nie będziemy jeść pieczywa w ogóle. Liczymy na to, że w ten sposób uda nam się zgubić zbędne kilogramy i uzyskać szczupłą sylwetkę. Zapominamy jednak, że są też inne źródła węglowodanów – co z nimi?
27/12/2011 15:24
Grzegorz
2
Święta na diecie?
W trakcie Świąt na pewno skubniecie trochę smażonego karpia prawda? Oczywiście, że skubniecie. Może też trochę uszek z barszczem, tradycyjnej kutii, pieczeni z sosem, a także sałatki i bigosu. I dobrze. Dieta dietą, ale w końcu to Święta Bożego Narodzenia – czas radości i odpoczynku w gronie rodzinnym (poprzedzony nerwowymi przygotowaniami i szaleńczym wyścigiem po prezenty, ale to już inna bajka).
23/12/2011 13:24
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
4
Dieta wegetariańska
Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia, trendy... No właśnie, zdrowe odżywianie jest obecniem trendem (i bardzo dobrze!), zaś jedną z jego odmian jest wegetarianizm, który od dłuższego już czasu jest w modzie. Istnieje wiele diet wegetariańskich, których można spróbować.
15/12/2011 14:56
Grzegorz
2
Sekretna formuła, czyli ściema za pieniądze
Miliony ludzi na całym świecie kupują suplementy diety, kremy, cudowne urządzenia, czy instrukcje błyskawicznych diet, za które płacą niebagatelne sumki, a które nie są skuteczne. Zresztą powiedzieć, że nie są one skuteczne to za mało, ponieważ najczęściej są one najzwyczajniej w świecie oszukane. Na osobach pragnących się odchudzić zarabia w ten sposób wielu szarlatanów, którzy wciskają przeróżne badziewie obiecując cuda na kiju.
12/12/2011 16:51
Odchudzanie
Grzegorz
3
Życie po diecie - nie bój się jeść tego co lubisz
Dieta trwa jakiś czas, ale prędzej czy później musi dobiec końca. Drastyczne, ekspresowe diety, których absolutnie nie polecam, trwają kilkanaście dni, inne trwają dłużej. Najczęściej potrzeba przynajmniej kilku miesięcy, żeby zobaczyć pożądane rezultaty. Sukces zależy od wielu czynników takich jak np. metabolizm, czy siła woli, która jak dobrze wiecie, odgrywa w całym przedsięwzięciu kluczową rolę.
09/12/2011 16:18
Grzegorz
9
Pracujesz przy biurku? Rozruszaj się!
Siedzący tryb życia i praca przy biurku powodują, że stajemy się nie tylko asportowi, ale anty-ruchowi w ogóle. Natłok obowiązków i mało czasu wolnego powodują, że ćwiczenia i aktywność ruchowa odchodzą na dalszy plan, żeby w końcu całkiem zniknąć z pola widzenia. Taki styl życia nie sprzyja naszemu zdrowiu, co szczególne widoczne jest, kiedy zaczynamy przybierać na wadze.
08/12/2011 15:18
Motywacja
Grzegorz
8