Jak potwornie łatwo jest się zapomnieć i zakończyć odchudzanie. Za każdym razem wydaje mi się, że jest zjawisko wręcz nieświadome. Nie ma u mnie nigdy momentu, w którym mówię sobie „Koniec odchudzania”. Raczej nagle orientuję się, że chyba przestałem już dbać o dietę i nawet nie wiem kiedy. Tym razem też zaczęło się zupełnie niewinnie - ot święta wielkanocne Jak pewnie każdy, odstawiłem na chwilę swoją super precyzyjną dietę. Owszem, starałem się nie przesadzać:
04/05/2011 12:11
Moje ochudzanie
Maciej
8
Krótko i na temat - otyłość grozi zawałem!
Otyłość wpływa na zwiększenie zagrożenia śmiertelnego ataku serca nawet u ludzi, którzy nie mają problemów z układem krążenia, nie mają nadciśnienia krwi, czy cukrzycy. Otyłość sama w sobie, bez żadnych schorzeń powiązanych z chorobami serca, znacznie zwiększa zagrożenie śmiertelnego ataku serca. Dzieje się tak dlatego, że otyłość powoduje tymczasowe oraz stałe stany zapalne w organizmie, a stan zapalny jest bardzo silnym czynnikiem wpływającym na choroby serca.
28/03/2011 16:19
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
6
Wpływ witaminy D na odchudzanie
Pracownicy naukowi Uniwersytetu w Minnesocie odkryli właśnie, że poziom witaminy D w organizmie człowieka może odgrywać istotną rolę w zdolności do tracenia na wadze! To dla nas odchudzających się dość istotne info, warto więc o nim wspomnieć.
23/03/2011 13:33
Odchudzanie
Grzegorz
9
Jedzcie orzechy
Osoby odchudzające się starają się zazwyczaj unikać orzechów, ponieważ są one kaloryczne. I rzeczywiście, orzechy posiadają dużo kalorii, ale...
15/03/2011 18:18
Grzegorz
5
Intensywny trening powoduje dodatkowe spalanie kalorii
Nowe badanie opublikowane w oficjalnym magazynie Amerykańskiego College'u Medycyny Sportowej „Medicine and Science in Sports and Exercise” potwierdza, że energiczny trening owocuje przyspieszonym spalaniem kalorii przez wiele godzin po ćwiczeniu. Wielu osobom wydaje się, że spalanie kalorii kończy się w momencie, kiedy kończy się trening, jednak jeżeli będziesz ćwiczyć odpowiednio intensywnie, spalanie kalorii może trwać dłużej – jest to bardzo cieszące odkrycie.
11/03/2011 10:44
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
4
Aktywność fizyczna przed ekranem TV
Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się gry wideo łączące rozrywkę z aktywnością fizyczną, a więc gry, do których używa się specjalnych kontrolerów rejestrujących ruchy grającego. Większość gier tego typu wymaga od gracza sporej aktywności ruchowej, powstaje coraz więcej tytułów imitujących różnego rodzaju sporty oraz treningi fitness. Kiedy tego typu gry pojawiły się w sprzedaży, większość specjalistów oraz graczy patrzyło na nie z przymrużonym okiem, wręcz wyśmiewając „aktywność fizyczną przed ekranem”.
10/03/2011 14:48
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
7
Powoli nadchodzi wiosna
Zbliżająca się wiosna to czas zmian w przyrodzie oraz w naszym życiu codziennym. Więcej światła i rosnąca z każdym dniem temperatura poprawiają nasze samopoczucie i dodają sił, których zimą nam brak. Zimowa szaruga powoli zastąpiona zostajnie przez piękne i żywe kolory zieleniących się drzew, kwitnących kwiatów i błękitu nieba, a wszystko to w akompaniamencie śpiewających wszędzie ptaków.
03/03/2011 18:16
Motywacja, Odchudzanie
Grzegorz
1
Rzucenie palenia, a tycie
Wśród osób odchudzających się jest całe grono palaczy, którzy zdają sobie sprawę z faktu, że rzucenie palenia oznacza poprawę kondycji, wydolności układu oddechowego, obniżenie ciśnienia krwi, itp. W skrócie, rzucenie papierosów oznacza poprawę zdrowia i jakości życia, do którego dążą już przecież poprzez odchudzanie się. Obawa przed tyciem Niestety wiele badań pokazuje, że ludzie nie chcą zdecydować się na rzucenie nałogu, ponieważ obawiają się drastycznego przybrania na wadze, które kojarzone jest z odstawieniem palenia.
21/02/2011 19:03
Odchudzanie
Grzegorz
8
Jak się zabrać za dietę?
Problem przechodzenia na pierwszą dietę często jest taki, że tak naprawdę nie wiemy co i w jakiej kolejności powinniśmy robić. Wyznaczamy sobie cel, który brzmi np. „zrzucić 7 kilogramów” i wydaje nam się, że od tego momentu jesteśmy już na diecie. Jednak ustanowienie samego celu nie porusza nas na przód ani na centymetr, więc tak naprawdę stoimy w miejscu, nie wiedząc co dalej zrobić. Taka sytuacja powoduje, że często nie robimy nic i w zasadzie dieta kończy się zanim się porządnie zacznie.
17/02/2011 18:49
Odchudzanie
Grzegorz
10
Pływanie - świetna metoda spalania kalorii
  Odchudzanie to dieta i ćwiczenia fizyczne. I tak samo jak wiele jest diet, wiele jest rodzajów treningów fizycznych, które mogą pomóc w gubieniu zbędnych kilogramów i kształtowaniu sylwetki. Mogą jednak również zaszkodzić – np. ćwiczenia na stepie nie są wskazane dla osób z problemami i schorzeniami stawów.
15/02/2011 23:55
Ćwiczenie, Odchudzanie
Grzegorz
9