A może kefir?

A może kefir?

Jogurt naturalny i grecki często trafiają do naszej codziennej diety ze względu na właściwości zdrowotne, a przede wszystkim właściwości wspomagające odchudzanie. Ale czy pamiętamy jeszcze o kefirze? Czas trochę o nim wspomnieć.

Czym jest kefir?

Kefir to mleczny napój fermentowany, produkt o najwyższych właściwościach odżywczych w grupie napojów fermentowanych. Napój produkuje się z mleka krowiego, chociaż produkowało się go również z mleka koziego. Kefir jest bardzo zdrowy i pomaga wzmocnić układ odpornościowy, ale ma także inne zalety, m.in.:

  • Kefir to bogate źródło witaminy D i wapnia.

  • Kefir jest produktem bez laktozy.

  • Zawiera wiele wartościowych przeciwutleniaczy.

  • Zawiera probiotyki, które pozostają w jelitach, a nawet produkują więcej zdrowych bakterii.

Dlaczego warto go pić?

Kefir i jogurt posiadają te same składniki, różnica polega na tym, że kefir zawiera inne probiotyki oraz inne żywe kultury drożdży niż jogurt, przez co jego konsystencja jest rzadsza i bardziej przypomina napój. Dodatkową zaletą kefiru jest fakt, że probiotyki pozostają w jelitach po jego wypiciu – efekt korzyści jest więc długotrwały.

Kefir warto pić ze względu na korzyści zdrowotne, ale może on dodatkowo posłużyć jako urozmaicenie diety, zastępstwo za jogurt, kiedy nie mamy akurat na niego ochoty. Kefir można dodawać do płatków śniadaniowych i różnych dań podobnie jak zwykły jogurt, czy jogurt grecki. Poza tym kefir wykorzystać można jako bazę do różnego rodzaju sosów i dipów, które świetnie nadają się do sałatek i innego rodzaju dań.

Podczas odchudzania kefir może odgrywać ważną rolę - produkt ten jest bogatym źródłem białka i minerałów niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów życiowych. Podczas diety odchudzającej bardzo łatwo jest doprowadzić się do niedoboru białka i minerałów i kefir może pomóc w ich uzupełnianiu.

Komentarze

Popieram! Kefir jest super! Wolę taki gęsty kefir, traktuję jgo jako przekąskę, a nie jak napój. A więc zdrowa przekąska :)

************************************

CEL: poprawić zeszłoroczne wyniki biegowe!

A co uważacie na temat maślanki naturalnej?? :P

 

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!

PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!

WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL

I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.