Znajdź czas na ćwiczenia

Znajdź czas na ćwiczenia

W natłoku codziennych obowiązków i nie planowanych wydarzeń, które zaskakują nas na każdym kroku, ciężko jest znaleźć czas na ćwiczenia. Jest to jednocześnie doskonała wymówka dla każdego, komu wysiłek fizyczny jest w niesmak.

Jeżeli chcesz czuć się dobrze i mieć energię w codziennym życiu, powinieneś ćwiczyć! Wysiłek fizyczny dodaje sił witalnych, poprawia nastrój oraz ogólne samopoczucie. Regularny trening pozwala na poprawę wydajności pracy, większe skupienie i ogólną poprawę jakości życia, którą zauważą rodzina, przyjaciele i współpracownicy.

Poza tym dla nas, odchudzających się, ćwiczenia to priorytet i musimy znaleźć na nie czas. Nie możemy też „odbębniać” ćwiczeń ponieważ tak trzeba, kilkanaście minut dziennie powinniśmy poświęcić na samą rozgrzewkę – jeżeli taką ilość czasu poświęcamy na cały trening, sami siebie oszukujemy... Musimy się do ćwiczeń naprawdę przyłożyć i poświęcić co najmniej godzinę czasu dziennie, żeby zobaczyć efekty.  

Znalezienie czasu na ćwiczenia i utrzymanie ich regularności jest kłopotliwe w natłoku codziennych zajęć, ale trzeba ten czas znaleźć. Absolutnie trzeba – żadnych wymówek :)

 • Podstawowym krokiem powinno być rozpisanie harmonogramu ćwiczeń na cały tydzień. Spróbuj na początek wybrać jeden trening (np. ćwiczenia ze stepperem) i rozpisać sobie go na cały tydzień. Ustalając sobie taki plan, dni oraz godziny podczas których będziesz ćwiczyć, przyzwyczaisz się do regularności, a dzięki temu sprawisz, że aktywność fizyczna stanie się stałym elementem Twojego planu dnia.

 • Spróbuj chodzić spać wcześniej i wcześniej wstawać. Zrezygnuj z czytania książek lub oglądania seriali późnym wieczorem. W ten sposób obudzisz się wcześniej rano i zaoszczędzony czas przeznaczysz na trening.

 • Spróbuj zapisać się na kurs aerobiku lub na siłownię. Opłata za karnet i harmonogram zajęć mogą okazać się czynnikami, które „zmuszą” Cię do regularnej aktywności fizycznej. Wbrew pozorom zasada „skoro już płacę to z tego skorzystam” okazuję się w tym wypadku naprawdę skuteczna.

 • Znajdź partnera do ćwiczeń – współmałżonka lub koleżankę. Spróbujcie ustalić wspólny harmonogram. W ten sposób, nie chcąc zawieźć swojego partnera, będziesz ćwiczyć regularnie, co pozwoli Ci uczynić z treningu stały element swojego życia.

 • W ostateczności, jeżeli naprawdę masz mało czasu w ciągu dnia i nie uda Ci się zagospodarować więcej czasu na trening, postaraj się wybrać jakiś rodzaj aktywności, której poświęcisz dziennie chociaż kwadrans. Może to być robienie pompek lub przysiadów, szybka jazda na rowerze treningowym, ale też zwykły spacer, praca w ogrodzie, czy nawet wejście i zejście kilku pięter po schodach.

 • Za każdym razem kiedy wypadnie Ci jakaś pilna sprawa i musisz zrezygnować z normalnego treningu, postaraj się chociaż zastosować do poprzedniej porady – znaleźć kwadrans na jakąkolwiek formę aktywności fizycznej (pamiętaj, że nawet odrobina ruchu jest lepsza niż kompletny jego brak). W ten sposób nie wybijesz się z rytmu.

Komentarze

Ruch to zdrowie więc się ruszajmy :D

.. a ja dorzucę  jeszcze kilka ważnych liczb (chyba jeszcze nikt o tym nie napisał)

Jeśli zjemy o 6000 kcal więcej niż spalimy to przybędzie nam 1 kg sadełka. Tym samym, żeby schudnąć o 1 kg musimy spalić 6000 kcal (niby wielka liczba, ale jeśli codziennie będziemy mieć bilans - 200 kcal to w miesiąc zrzucimy ten kilogram). 

Podam jeszcze kilka ważnych danych: w nocy spalamy 500 kcal (na podtrzymanie funkcji życiowych), ale reszta wymaga nieco wysiłku.

W ciągu godziny spalimy podczas:

 1. siedzenia  - 60 kcal,

 2. spaceru - 300 kcal,

 3. jazdy na rowerze - 450 kcal,

 4. wchodzenia po schodach - 900 kcal,

 5. biegania - 900 kcal,

 6. pływania - 500 kcal,

 7.  tańca - 300 kcal.  

ciężki, to jest worek ziemniaków, a czas znaleźć trudno......

e tam znam lepszy skuteczny sposób na to, żeby schudnać - systematyczne ćwiczenia są OK, ale nie na utratę wagi, ale na ogólne samopoczucie - oczywiście, ćwiczenie coś tam daje - tylko dlaczego jak jedni ćwiczą to chudną  a inni nie? no właśnie... ważne jest też to co jemy - oraz ewentualne suplementy diety. kiedy ćwiczenia nic nie dają, trzeba poszukać bardziej indywidualnych sposobów na utratę wagi. ja zaczęłam brać acetomale, które są zdrowe, pozwalają stracić wagę - dość szybko i przy okazji są zdrowe dla wątroby. gdyby nie acetomale byłabym teraz ćwiczącym słoniem :P

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?

Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?

Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?

Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.

Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia!

Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.