Dieta Czarnego Łabędzia

Drastyczna dieta

Najnowszy film reżysera Darrena Aronofsky „Czarny Łabędź” opowiada historię baletnicy, która za wszelką cenę pragnie dostać główną rolę w nadchodzącym spektaklu i która zrobi wszystko, żeby nie tylko osiągnąć ten cel, ale również udowodnić, że jest najlepsza. W trakcie starania się o rolę, a następnie podczas prób do spektaklu, bohaterka daje z siebie wszystko, żeby osiągnąć perfekcję, jednocześnie stopniowo zatracając kontakt z otaczającym ją, rzeczywistym światem.

Jak na ironię, dwie aktorki grające główne role w filmie „Czarny Łabędź” (Natalie Portman i Mila Kunis), również musiały poświęcić bardzo wiele, żeby w nim zagrać. Przez rok trenowały balet i poznawały jego tajniki, żeby wiarygodnie wcielić się w role. Jednak to nie wszystko. Musiały również bardzo zrzucić na wadze, żeby przypominać chudziutkie, kościste baletnice – przepracowane i przemęczone, skupione tylko na jednym.

Ekstremalna dieta

Żeby osiągnąć cel, aktorki przeszły na drastyczną dietę, składającą się głównie z migdałów i marchewek oraz codziennie trenowały – nie tylko taniec, ale również ćwiczenia fitness. Obie panie drastycznie schudły, co widać na filmie.

Mila Kunis po premierze powiedziała, że na filmie prezentuje się ładnie dzięki odpowiednim zdjęciom, jednak w rzeczywistości wyglądała za chudo, bezkształtnie i źle się z tym czuła – jak również jej rodzina, która martwiła się o jej zdrowie. Z kolei sam reżyser przyznał, że druga aktorka, Natalie Portman, po pewnym czasie nie mogła już wytrzymać drastycznej diety i wyglądała tak źle, że sam zadbał o to, żeby dostawała więcej normalnego, zdrowego jedzenia.

Film, a rzeczywistość

Piękne baleriny zaraz po zakończeniu zdjęć do filmu rzuciły się na swoje ulubione jedzenie i zupełnie porzuciły dietę, o czym otwarcie mówią. Opowiadają również, że tak drastyczne diety są złym rozwiązaniem, jednak zawód aktora wymaga czasami takich poświęceń – nie namawiają jednak do popadania w tego typu skrajności w codziennym życiu.

Niestety, mimo ostrzeżeń i uwag aktorek, kobiety zapragnęły wyglądać tak jak bohaterki „Czarnego Łabędzia”. USA ogarnęła moda na dietę „Czarnego Łabędzia” - kobiety, żeby schudnąć, praktycznie nic nie jedzą i starają się ćwiczyć ile tylko się da, żeby osiągnąć zamierzony cel (aktorki żeby przygotować się do ról ćwiczyły po 5 do 8 godzin dziennie przez rok).

Refleksja

Dieta „Czarnego Łabędzia” spowodowała, że zacząłem zastanawiać się na odwiecznym dążeniem zwykłych ludzi do perfekcji pokazywanej na ekranie – nad niemożliwością dotarcia do tej perfekcji oraz nad bezsensem takiego dążenia. Aktorzy na każdym kroku (tak jak Portman i Kunis) wypowiadają się na temat katorżniczej pracy i spartańskich zasad, którym muszą poddawać się, żeby wcielić się w rolę. Taka jest jednak ich praca i jeżeli jedynym zajęciem, które ma przygotować do roli, jest dbanie o linię i regularne ćwiczenia, są w stanie osiągnąć bardzo dobre rezultaty (przy czym należy pamiętać słowa Kunis, że dobry operator kamery i odpowiednie zdjęcia mają równie wielki wpływ na efekt końcowy – taka jest magia filmu).

W przypadku aktorów w grę wchodzą trenerzy, którzy kierują odpowiednio ich ćwiczeniami oraz dietetycy, którzy dbają o to, żeby aktorzy odżywiali się odpowiednio zdrowo. W przypadku zwyczajnych ludzi, którzy mają swoją pracę i codzienne obowiązki, trudno jest o znalezienie odpowiedniej ilości czasu na tak intensywne treningi, nie wspominając już nawet o drastycznym ograniczaniu jedzenia, które bez pomocy fachowca, może mieć katastrofalne skutki zdrowotne.

Dlatego uważam, że nie można popadać w skrajności, głodzić się lub doprowadzać do skraju wytrzymałości fizycznej tylko po to, żeby mieć szczupłą sylwetkę lub bardzo muskularne ciało. Nie da się w rok osiągnąć całkowicie odmieniających nasze ciało rezultatów. Za to da się w ciągu roku wyniszczyć organizm, odmawiając sobie odpowiednich składników odżywczych i zmuszając do zbytniego wysiłku. Odpowiednia, zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna wystarczą, żeby chudnąć i ulepszać swoje ciało, a także nabierać odpowiedniej siły oraz wytrzymałości i tego się trzymajmy – zawsze.

Komentarze

Tak własnie wyglada dzisiejszy swiat. Pokazywane są na wybiegach i ekranie bardzo szczupłe, nie to złe słowo- chude osoby.  Dziewczyny zwłaszcza młode dażą do takiej własnie sylwetki, kosztem zdrowia niestety.

 

To prawda, każda ze skrajności jest szkodliwa.

Niestety dzisiejsze standardy strasznie się zmieniają. Dawniej zdrowy wygląd, dziś jest zbyt tłusty. Biedne kobiety, ale za to genialny film.

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?

Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?

Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?

Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.

Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia!

Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.