Górskie maratony 2009

Górskie maratony 2009

Dostałem ostatnio maila z reklamą tego wydarzenia. Wydaje mi się ono na tyle Ciekawe, że warto o nim wspomnieć. O co więc chodzi? - o górski maraton (mountain marathon z angielskiego :) ). Ciąg biegów w naszych pięknych Polskich górach, które są nie tylko dla profesjonalistów.

Wszystkie 4 maratony ustawione są tak, że prędkość jaką należy rozwinąć, aby ukończyć je w wyznaczonym czasie to 5km/h - co nie jest nawet szybkim marszem. Należy oczywiście wziąć poprawkę na to, że biegi odbywają się w górach, więc nie będzie aż tak prosto. Niemniej jednak, Ci z was którzy biegają w miarę regularnie  mają szanse zmieścić się w czasie.

Z resztą - nie o to  przecież chodzi, żeby pobijać jakieś rekordy tylko się ruszać na świeżym powietrzu i podziwiać nasze wspaniałe góry. Ci z was, którzy boją się że 25km to dla nich za dużo, mogą wybrać się na bieg w Karpaczu, który jest krótszy (15km). Jeśli więc mieszkacie w okolicy lub akurat będziecie tam na wakacjach, taki maraton może być świetną metodą na aktywny wypoczynek oraz wzięcie udziału w wydaje mi się fajnej imprezie.

Dodatkowym atutem może być oglądanie bardziej zaawansowanych biegaczy, co przynajmniej dla mnie jest zawsze świetnym motywatorem, pokazującym że jak się chce to można.

Szczegóły znajdziecie na stronie organizatorów: maraton górski

I jeszcze plakacik uprzejmie przesłany mi przez organizatorów: maraton górski

Pozdrawiam was serdecznie,

Maciej.

PS. Jeśli ktoś z was tam dotrze, to czekam na sprawozdanie z tego jak było. Będziemy wszyscy wiedzieli czy jechać za rok :)

Komentarze

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.