Przygotuj się na zimę
W czasie chłodnych miesięcy roku, zwłaszcza zimą, wiele osób przybiera na wadze - czasem tylko nieznacznie, a czasem różnica jest dość widoczna. Podstawowym wytłumaczeniem tego zjawiska jest fakt, że organizm człowieka na zimę odkłada większe zapasy tłuszczu. Ale czy nie jest to jedynie dobra wymówka, a prawdziwą przyczyną tego fenomenu jest po prostu lenistwo, które ogarnia nas kiedy robi się naprawdę zimno?
Kombinacja obu przyczyn owocuje dodatkowymi, niechcianymi kilogramami. Zimą jemy więcej, organizm odkłada zapasy tłuszczu, a przejmujący chłód i śnieg po kostki (lub jeszcze gorzej breja topniejącego śniegu) powodują, że nie mamy ochoty ruszyć palcem. Kanapa, gruby koc i jedzenie - tak wyglądają zimowe wieczory. Ale nie powinny tak wyglądać, jeżeli nie chcemy na wiosnę wrócić do punktu wyjścia i zaczynać odchudzania od nowa.
Dlaczego zimą przybieramy na wadze?
Krótsze dni, mniej światła słonecznego i minusowa temperatura powodują, że większość czasu zostajemy w domu, nie ruszamy się, nie mamy okazji ćwiczyć na zewnątrz. Nawet podróż na siłownię wydaje się nie do przejścia kiedy za oknem pada śnieg. Brak ćwiczeń oznacza brak spalanych kalorii.
Brak świeżych warzyw i owoców również nie sprzyja trzymaniu zdrowej wagi. Kiedy jest chłodniej częściej sięgamy po jedzenie bogate w kalorie i duże ilości węglowodanów, co w połączeniu z brakiem ruchu daje mieszankę niewskazaną.
Grudniowe Święta Bożego Narodzenia to w naszym kraju najlepszy czas na obżarstwo. Mimo, że Święta trwają jedynie kilka dni, to przygotowania do nich zajmują znacznie więcej. Okres świąteczny sprzyja podjadaniu wszelkiego rodzaju przysmaków, zwłaszcza w trakcie przygotowań.
W międzyczasie zdarzają się imprezy pracownicze, na których również nie brak jedzenia i alkoholu, a w końcu przychodzą Święta - obżartswo Polaków nie zna wtedy granic. Potem jest jeszcze tydzień do imprezy sylwestrowej i jedzenie wszystkich potraw, które zostały, a następnie sam Nowy Rok - kolejna masa jedzenia i alkoholu.
To okres, podczas którego każdy kto ma problem z nadwagą musi się bardzo pilnować, niestety niewielu się to udaje. Pilnowanie się w tym czasie nie musi wcale oznaczać nie jedzenia niczego, ale chodzi o to, żeby nie jeść bez pomyślunku i bez przerwy.
Jak dbać o siebie zimą?
- Zacznij trenować pod dachem - jeżeli nie możesz już ćwiczyć na zewnątrz, spróbuj prostych treningów w domu. Rób przysiady i brzuszki, ćwicz na rowerku treningowym. Możesz również zapisać się na siłownię i przez 3 najzimniejsze miesiące w roku trenować pod okiem instruktora. Jeżeli nudzą cię zwykłe treningi siłowe, czy aerobowe możesz spróbować nowych propozycji, np. Zumby.
- Wybieraj zdrowe węglowodany - jedz więcej fasoli, groszku, soczewicy, brązowego ryżu, czy słodkich ziemniaków. Zupy lub gulasze przyogotowuj na bazie warzyw, unikaj tych kremowych.
- Kupuj mrożone warzywa - kiedy nie możesz dostać świeżych, mrożone są prawie równie dobre - w końcu zamraża się je zaraz po zerwaniu, kiedy są świeże. Warzywa są bardzo ważne zimą, pamiętaj o tym.
Main menu
Najważniejsze artykuły
- Jak zacząć odchudzanie cz1 - nastawienie
- Jak zacząć odchudzanie cz2 - planowanie
- Jak zacząć odchudzanie cz3 - przygotowania
- Jak zacząć odchudzanie cz4 - jak wytrzymać na diecie
- Bilans energetyczny - główna zasada odchudzania
- Picie wody podczas odchudzania
- Ćwiczenia są niezbędne podczas odchudzania
- Biegam aby schudnąć
- Jak zacząć bieganie - stuprocentowa metoda na sukces
- Odchudzanie wymaga ćwiczeń aerobowych i anaerobowych
- Dlaczego notatnik pomaga w odchudzaniu
- Oto dlaczego trzeba jeść często i mało
- Sen jest niezbędny podczas odchudzania
- Co zrobić gdy dałeś plamę w odchudzaniu
- 100 powodów żeby schudnąć
Komentarze
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
Komentuj