Odchudzanie na urlopie

Odchudzanie na urlopie

Z każdym dniem robi się coraz cieplej, zaczynają się już upały, a niebawem zacznie się lato i wakacje.

Zaczynają się urlopy i wycieczki. Latem łatwo zapomnieć o pilnowaniu odpowiedniej diety i dbaniu o zdrowy tryb życia – zwłaszcza na urlopie.

Urlop to relaks i odpoczynek od codzienności, jednak jak dobrze wiecie, z odchudzaniem nie można sobie odpuszczać za często, bo wtedy łatwo zaprzepaścić wszystkie starania i wrócić do starych nawyków. A przecież można się urlopować i jednocześnie pamiętać o odpowiednim odżywianiu, a także zażywaniu odrobiny ruchu od czasu do czasu. Te kilka porad Wam w tym pomoże:

Kilka porad

  • Nie zapominajcie o aktywności fizycznej – na wakacjach łatwo jest położyć się do góry brzuchem i zapomnieć o wszystkim. Jeżeli nie możecie ćwiczyć, nie macie dostępu do swoich sportowych „zabawek” lub lokalnej siłowni, możecie wybrać się na długą przechadzkę, wypożyczyć rowery lub iść popływać. Jeżeli na czas urlopu zamieszkacie w hotelu, sprawdźcie, czy ma siłownię lub zabierzcie ze sobą skakankę na wyjazd pod namiot i poświęćcie na skakanie 10 minut dziennie.

  • W trakcie wycieczek lub zwiedzania często robimy się głodni. Wtedy szukamy najbliższej budki z fast foodem i objadamy się byle czym, żeby tylko zaspokoić głód. Spróbujcie przygotowywać przekąski, zabierać ze sobą świeże owoce i warzywa, jogurty albo paczkę orzechów. Dotyczy to oczywiście jednodniowych wypadów lub kilkugodzinnego zwiedzania. Jeżeli wybieracie się na dłużej, np. na domek, przygotujcie listę zakupów wcześniej, zabierzcie zdrowe jedzenie ze sobą – w ten sposób unikniecie kupowania na ostatnią chwilę w najbliższym sklepie, który niekoniecznie może mieć odpowiednie produkty.

  • W restauracjach i barach warto zapoznać się z menu, żeby uniknąć wybierania bogatych w kalorie potraw. Jeżeli dbacie o linię i staracie się jeść zdrowo, nie zaprzepaszczajcie tego przez objadanie się tłustymi daniami w hotelu – szkoda Waszej ciężkiej pracy.

  • Pamiętajcie, że alkohol też tuczy. Unikajcie zbyt dużej ilości kolorowych, fikuśnych drinków tak chętnie serwowanych przez barmanów – to pięknie wyglądające bomby kaloryczne :)

Z drugiej strony...

Z drugiej strony zasłużyliście na odpoczynek i relaks, na wakacje. Nie katujcie się samą sałatą ;) Wszystko jest dla ludzi i zasługujecie się na to, żeby się rozerwać. Zamówcie sobie jakieś wyszukane danie w restauracji i wypijcie ulubionego drinka po kolacji – tylko po prostu nie przesadzajcie z ilością ;)

Komentarze

Ten artykuł bardzo mi się przydał na urlopie. Nie myślałam o niektóych rzeczach, o których wspomina autor, dlatego dziękuję za porady :)

Rzeczywiście ciekawy artykuł. Niby mówi o rzeczach oczywistych, ale nie myślimy o nich kiedy przychodzi co do czego. Zamierzam pamiętać o tych poradach kiedy wybiorę się na urlop w sierpniu.

Własnie wróciłam z urlopu i wiem na pewno, że nie jest dobrze. Był kebab :( lody :( piwko:( Ale był też ruch. No i jednak zdecydowanie bardziej się pilnowałam w te wakacje niż w poprzednie . :)

https://uploads.disquscdn.com/images/e5e41ba88f69c39488b72c1a5487e4acfa54341258945d9c52a21f0c0c9694be.png
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

 

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.