Jak przestawić się na zdrową żywność?

Autor

Jak przestawić się na zdrową żywność?

Dzisiaj chciałabym poruszyć dylemat z którym boryka się wiele z nas, szczególnie rozpoczynając swoją przygodę z dietowaniem. Wiem, że mi to sprawiało duży problem i myślę, że mogę pomóc.

Ok, a więc teraz nasza rzeczywistość to liczne przekąski, słodycze, chipsy, może tłuste mięso i obowiązkowo nocne podjadanie, jest przyjemnie ale z pewnościa nie jest zdrowo i w taki sposób z tego co mi wiadomo jeszcze nikt się nie odchudził. 

Zacząć należy od sporej dawki motywacji, social media oferują nam sylwetki wielu osób, które na codzień mają styczność z fitnessem, zdrowo jedzą i zarażają pasją. Serio. dodanie 15 takich osób na instagramie sprawi, że w każdej chwili możesz się zmotywować wyciągając swój telefon. Inspirują nie tylko ich szczupłe ciała, ale też przepisy, którymi dzielą się całkowicie za darmo i które będziemy na bieżąco testować. To wszystko jest całkowicie bezpłatne, więc dlaczego z tego nie skorzystać? 

Krok drugi to przegląd sieci w poszukiwaniu zdrowych zamienników dla niezdrowych składników, które mamy w kuchni... wiecie, że istnieje cały dział żywności - superfoods, które mają prozdrowotne właściwości i są dość łatwo dostępne? Lubisz biały cukier? Możesz mieć dokładnie takie same wrażenia smakowe stosując mniej kaloryczny i zdrowy dla zębów ksylitol. Smażysz tłuste potrawy? Wymień olej ze zwykłego, na kokosowy. Uwielbiasz colę i napoje słodzone z kofeiną? A gdyby tak zacząć robić koktajle z młodego jęczmienia, który działa energetyzująco, a nie ma takich skutków ubocznych? Jeżeli chcesz, możesz już teraz zrobić porządki w swojej kuchni (zachęcam!). Superfoods nie jest wcale tak drogie, jak to się wydaje, a w sieci jest sporo informacji, które pomagają poznać ich właściwości, ja korzystam z Naturalnemetody.pl

Zaopatrzeni w zdrową żywność, próbujemy ją stopniowo stosować, do czasu aż przyzwyczaimy swoje organizmy i wejdzie to w nawyk. Pamiętaj, aby każdego tygodnia nagrodzić się, jeżeli przestrzegasz diety. Moim zdaniem utrzymywanie poziomu motywacji jest tutaj absolutnie kluczowe, dlatego rezygnowanie z dnia na dzień ze wszystkiego mija się z celem, ale stopniowe wprowadzanie usprawnień - jak najbardziej ma szansę powodzenia. 

Do dzieła! :) 

Komentarze

Od 2011 roku jestem na diecie. Zdrowej diecie. Po pewnym czasie przestało mnie kusić to co wcześniej uwielbiałam, a mianowicie: tluste, smażone.... Organizm się przyzwyczaja do dobrego.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.