Suszone owoce

Suszone owoce

Suszony owoc to dalej owoc, ale dzięki bardzo małej ilości wody może dłużej leżeć na półce w sklepie. Ponieważ suszony owoc jest skurczony przynajmniej o połowę w stosunku do wielkości normalnego owocu, jest zbitkiem składników odżywczych, ale również kalorii.

Pytanie brzmi, czy z tego samego powodu w suszonych owocach jest więcej zwartych przeciwutleniaczy? I czy warto jeść suszone owoce, mimo że zawierają duże ilości cukru?

 

Świeże owoce kontra suszone

  • Kubek suszonych owoców to ponad 300 kalorii i około 65 gram cukru. Przeciętnie świeży owoc to 60-80 kalorii i około 15 gram cukru.

  • Suszone owoce, tak jak świeże, zawierają witaminy A i C, jednak inne witaminy, jak np. tiamina (witamina B1) najczęściej przepadają po dodaniu do owoców konserwantów.

  • Suszone owoce mają większą zawartość błonnika, poza tym są bogate w potas, miedź, żelazo i mangan.

  • Suszone owoce mają podobną ilość przeciwutleniaczy co niektóre świeże owoce, zwłaszcza suszone śliwki – ilość przeciwutleniaczy jest podobna do ilości zawartej w świeżych jagodach.

Z czym to się je?

Jeżeli jesteś na diecie, staraj się ograniczyć ilość suszonych owoców, które jesz. Mimo że sprawdzają się one jako przekąska między posiłkami, to łatwo dzięki nim napchać się kaloriami. Lepiej dodawać suszone owoce w małych ilościach do innych posiłków niż zajadać się nimi garściami (jeśli lubisz mieć zawsze jakąś przekąskę pod ręką, lepiej trzymaj na stole miskę musli lub chrup świeże warzywa).

Suszone warzywa możesz dodawać jako przybranie do owsianki, jogurtu greckiego, a nawet sałatki. W ten sposób, dzięki dużej ilości witamin i minerałów zawartych w suszonych owocach, możesz dodać wiele zdrowych składników do codziennej diety w zaledwie kilku kęsach.

Pamiętaj jednak, że suszone owoce nie są tak sycące jak ich świeże odpowiedniki i mają więcej kalorii. Najlepiej kupuj suszone owoce bez dodatkowej ilości cukru oraz bez konserwantów – krócej poleżą w szafce, ale będą dla Ciebie o wiele zdrowsze.

Komentarze

A ja myślałam że mogę zajadać się śliwkami:(((

BUŃKA

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
 Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.