27.01.2015 Dieta, dieta, dieta + MOTYWACJA

Autor

27.01.2015 Dieta, dieta, dieta + MOTYWACJA

Po gorszym dniu biorę się w garść. laugh

W dzienniku będę zapisywać to co wkładam do ust, bo daje mi to dodatkowego kopa żeby się pilnować. :) Nie chcę patrzeć na podkreślone czerwonym mazakiem grzeszki... 

Jedyne co muszę sobie przyznać, że zrezygnowanie z węglowodanów złożonych mi służy. Tylo raz przez te 10 dni pozwoliłam sobie na jednego krokieta. Od dnia dzisiejszego redukuję w mojej diecie także nabiał. Mam zamiar jeść produkty nabiałowe na śniadanie/drugie śniadanie, np. moje dzisiejsze śniadanko składało się z serka waniliowego homogenizowanego i banana.

Pozostaje kwestia kawy.. mleko (0,5) do kawy, którą staram się zamienić na kawę zieloną. Po egzaminach będę zwracać na to większą uwagę :).

Trening przede mną + noc nauki, więc zabieram się do roboty!

(Pierwsze efkty wagowe już są)

 

 

 

Komentarze

Dużo rozmawiałam z koleżankami dietetyczkami i wszystkie mają podobne zdanie- tłuszcz nawet przy odchudzaniu jest wskazany. Witaminy A, D, E, K rozpuszczają się w tłuszczach i w tej formie są wchłaniane. Dlatego nie warto rezygnować z pełnego mleka, na rzecz półprocentowej mlecznej wody, lub sięgać po jogruty typu light zamiast normalnych. Niewiele kalorii zaoszczędzisz ale stracisz wiele cennych składników. Druga rzecz, produkty homogenizowane nie są zbyt zdrowe :( też nad tym ubolewam, bo bardzo lubię, ale taka prawda. Etap homogenizacji najczęściej jest przeprowadzany ultradźwiękami, co zmienia konformację cząsteczek białka i organizm nie jest w stanie ich przyswoić- w efekcie powstają złogi w jelitach zatruwające nasz organizm. Twój organizm podziękuje Ci, gdy serek homo zamienisz na jogurt, który ma probiotyczne kultury bakterii :)

Zackazona

O matko! Nie wiedziałam, dzięki ze napisałaś. Dziś w koszyku ląduje jogurt naturalny. :-)

Jak tam postępy?

Zapraszam do interesującego serwisu o dietach i zdrowym stylu życia ExitDoor

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.