Joga

Joga

Joga jest obecnie bardzo popularna i wiele osób spróbowało jej już przynajmniej raz, a znaczna część tych, które spróbowały, uprawia teraz jogę regularnie. Część ludzi nadal podchodzi do jogi jako do sposobu na medytację, rozmyślania i ucieczkę przed stresem, jednak coraz więcej osób traktuje ją jako świetne ćwiczenie fitness. Dlaczego?

Coraz więcej celebrytów i celebrytek, zwłaszcza modelek, twierdzi, że joga to ich ulubiony rodzaj ćwiczeń. Pojawia się więc pytanie, czy joga rzeczywiście pomaga zgubić zbędne kilogramy i uzyskać zgrabną sylwetkę?

 

Spalanie kalorii?

Normalna sesja jogi pozwala przeciętnie na spalenie od 50 do 250 kalorii, więc... szału nie ma. Dla porównania bieg albo jazda na rowerze pozwalają spalić około 600 kalorii w ciągu godziny. Dzięki tym prostym faktom śmiało można stwierdzić, że spalanie kalorii nie jest najistotniejszą zaletą jogi, prowadzącą do chudnięcia.

Jest nią coś innego...

Redukcja stresu

Specjaliści dochodzą do zaskakującego wniosku – joga pozwala na wysmuklenie sylwetki poprzez redukcję stresu. Joga pomaga kontrolować oddychanie, pozwala pozbyć się napięcia mięśni dzięki rozciąganiu, pozwala wyciszyć się i oczyścić umysł poprzez medytację.

Wszystko to powoduje obniżenie poziomu kortyzolu potocznie zwanego hormonem stresowym. Kortyzol to organiczny związek chemiczny, naturalny hormon steroidowy, który wpływa na nasz metabolizm. Przewlekły nadmiar kortyzolu w organizmie może powodować charakterystyczne przemieszczanie się depozytów tkanki tłuszczowej, które owocuje m.in. otyłością brzuszną, czy tzw. bawolim karkiem.

Utrzymywanie niskiego poziomu kortyzolu we krwi pozwala na pozbycie się tłuszczu, dobry metabolizm i w efekcie poprawę zdrowia.

Same zalety

Uprawianie jogi pomaga – pozwala zrelaksować się i uspokoić, poczuć większe zadowolenie z życia, nabrać energii. Wspomaganie odchudzania to kolejna niepodważalna zaleta. Ważne w jodze jest również to, że uczy jak bardziej koncentrować się na każdej rzeczy, którą wykonujemy.

Rozważne i zaplanowane podejście do tego co jemy jest kluczowym składnikiem odchudzania, a skoro joga może nam w tym pomóc, to może warto jej spróbować?
 

Komentarze

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
 Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.