Realne cele - jak je wyznaczać?

Realne cele w odchudzaniu

Wyznaczenie sobie jakiegoś celu to ważna część odchudzania - jeżeli wiemy dokąd zmierzamy, łatwiej jest nam w tym kierunku iść. Niestety w praktyce trudniej jest wyznaczyć sobie realny do zrealizowania cel i dążyć do niego.

Często kiedy decydujemy się na odchudzanie nasz entuzjazm nie pozwala nam myśleć "trzeźwo" o tym co zamierzamy zrobić i postanawiamy np. zgubić 10 kilogramów w miesiąc, co jest raczej niemożliwe. Kiedy stawiamy sobie cel, którego nie jesteśmy w stanie osiągnąć, szybko zniechęcamy się i cała praca idzie na marne.

Cel musi być konkretny

Powiedzenie sobie "chcę zgubić zbędne kilogramy" to dość ogólnikowe stwierdzenie. Nie bardzo wiadomo co z nim zrobić, bo ile jest tych dodatkowych kilogramów, ile chcę zgubić, itd. Sprecyzowane zamierzenia dają się zrealizować, pozwalają lepiej działać, uczą nas odpowiedzialności. Konkretnie sprecyzowany cel wygląda na przykład tak:

  • Chcę zrzucić 10 kilogramów w ciągu czterech miesięcy.
  • Do końca roku chcę biegać ponad 5 kilometrów dziennie.

Musisz mieć możliwość mierzenia postępów

Łatwiej jest pilnować swoich osiągnięć, jeżeli można je zapisać, zmierzyć. Dlatego notes jest tak przydatny podczas odchudzania i dlatego właśnie cele, które przed sobą stawiamy powinny być łatwe do mierzenia. "Chcę mieć więcej energii" - tego nie da się zmierzyć. Ale inaczej będzie jeżeli celem będzie ćwiczenie aerobowo co drugi dzień. 15 minut na rowerku stacjonarnym da się zapisać w notesie i sprawdzić, kiedy znowu jest pora na trening.

Bądź realistą

Ta zasada powinna właściwie być zasadą nr 1. Jeżeli wyznaczasz sobie jakiś cel pamiętaj, że ten cel musi być realny. Nie oszukasz się decydując się na rzecz niemożliwą. Nie ma czegoś takiego jak dieta cud ani zyskanie doskonałej sylwetki w dwa miesiące. Zastanów się jak wiele czasu możesz poświęcić na treningi, ile masz w sobie samozaparcia żeby pilnować tego co jeść i wyznacz taki cel, który będziesz w stanie osiagnąć.

Wybaczaj sobie

Życie ma to do siebie, że psuje nam wiele planów i odchudzanie nie jest tu wyjątkiem. Nie raz zdarzy się, że ominiesz trening lub zjesz coś, o czym nie powinieneś nawet pomyśleć. Takie wpadki spowodują, że kiedy przyjdzie wyznaczony termin może okazać się, że zamiast zamierzonych 10 kilogramów zbubiłeś tylko 6. Nie musi to jednak oznaczać porażki. W takiej sytuacji postaw sobie nowy cel, rozplanuj wszystko na nowo i walcz dalej (teraz już wiesz jak to robić). Nowy cel - zgubić 4 kilo w dwa miesiące.

Powodzenia!

Komentarze

Trzeba sobie wybaczać samemu sobie, nie wyobrażam sobie wiecznych wyrzutów sumienia. Dzisiaj miałam tragiczny dzień i zjadłam 4 ciasteczka oreo. I żyję, mimo że wolałabym ich nie jeść, już teraz, kiedy się opanowałam. (; Moim obecnym celem jest ważyć 58 kg do końca tego roku - mam nadzieję że realnym. Btw, niedługo będę świętować coś w stylu rocznicy, 10 kg za pasem, będzie jakoś za 2-3  tygodnie, mam nadzieję. :D

4 ciasteczka oreo to nie koniec świata :) Co do rocznicy warto o niej pamiętać - musimy się nagradzać za własne starania. Gratulacje!

https://uploads.disquscdn.com/images/1929b9998fe96fd080e2b71488da4f2793d75aac83ac25f6122f882f4c9884ee.png
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
 

 

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.