A może aqua aerobik?

A może aqua aerobik?

Aqua Aerobic to nowoczesna odmiana aerobiku, która jest coraz popularniejsza nie bez powodu - jest po prostu skuteczna. Są to ćwiczenia ruchowe wykonywane w wodzie i prowadzone w rytm muzyki.Aqua aerobik nazywa się często wodnym fitnessem.

Tak jak w przypadku zwykłego aerobiku, zajęcia z aqua aerobiku prowadzone są przez specjalnie do tego przygotowanego instruktora, którego zadaniem jest pokazywanie ćwiczeń i prostych choreografii oraz nadzorowanie ich wykonywania przez grupę ćwiczących.

Od rehabilitacji do odchudzania

Taka forma gimnastyki, wykorzystująca elementy aerobiku w wodzie, wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych – ćwiczenia w wodzie, która zapewnia wyporność, nie obciążają stawów. Dzięki temu są to ćwiczenia bezpieczne dla osób z problemami z kręgosłupem, stawami oraz dla osób z nadwagą. Jeżeli po urazie lub operacji potrzebna jest rehabilitacja, gimnastyka w wodzie jest najbardziej zalecaną formą treningu. Woda powoduje, że nie odczuwa się wysiłku tak mocno jak przy innych ćwiczeniach, a jednocześnie mięśnie stale zmuszane są do pracy, dzięki czemu rozwijają się.

Fitness w wodzie z początku wykorzystywany był tylko do rehabilitacji, teraz odnosi coraz większe sukcesy na polu walki z otyłością. Jest to forma ćwiczeń nie tylko skuteczna, ale i prostsza od innych treningów pozwalających na spalanie tłuszczu, takich jak np. bieganie. Nie oznacza to jednak, że podczas zajęć z aqua aerobiku nie trzeba się wysilać, żeby zobaczyć rezultaty - niejednokrotnie z zajęć wychodzi się bez sił, zwłaszcza na początku treningu, kiedy nie jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku fizycznego, a organizm jest obciążony przed nadprogramowe kilogramy.

Ćwiczyć może każdy

Aqua aerobik nadaje się dla każdego niezależnie od wieku, czy wagi. Każda początkująca osoba, lub osoba chcąca po długiej przerwie znowu zacząć dbać o kondycje, może zdecydować się na taką formę gimnastyki. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają mięśnie i kondycję, pozwalają pobudzić organizm do wysiłku fizycznego.

Same zalety

Aqua aerobik poprawia działanie układu krążenia oraz ogólną kondycję osoby ćwiczącej. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają mięśnie i elastyczność ciała (woda stawia o wiele większy opór od powietrza, dzięki czemu mięśnie pracują mocniej, ale nie odczuwa się tak bardzo wysiłku). Zwiększony opór podczas ćwiczeń wymaga zwiększonej siły, co powoduje, że podczas gimnastyki można spalić nawet około 300 kalorii w 30 minut.

Dodatkową zaletą ćwiczeń w wodzie jest redukcja napięcia mięśni. Opływająca podczas ćwiczeń woda masuje całe ciało i dzięki temu, podobnie jak masaż, prowadzi do redukcji napięcia w mięśniach. Zmniejszenie napięcia odbija się na lepszym samopoczuciu, nie tylko fizycznym, ale również psychicznym – aqua aerobik pozwala więc zredukować stres.

Warto spróbować

Przy całej liście zalet aqua aerobik ma tylko dwie wady - żeby ćwiczyć musimy ruszyć się z domu i mieć strój na basen, ale przecież to dobrze, że trzeba się ruszyć z domu :) A strój do pływania ma prawie każdy. Cena zajęć to z reguły 150-200zł za miesiąc (zajęcia dwa razy w tygodniu.

Dobrze jest zainteresować się zajęciami teraz pod koniec lata, kiedy wciąż mamy ochotę na spędzanie czasu w wodzie, a kiedy pogoda zaczyna powoli się pogarszać. Zamiana jeziora lub morza na basen to dobra opcja dla każdego, kto walczy z nadwagą!

Komentarze

Aqua aerobik jest rewelacyjny i co najważniejsze dostępny dla wszystkich...doskonała opcja na jesienne wieczory a dla zdyscyplinowanych i poranki.

Po przeczytaniu tego artykułu wyszukałam najbliższe zajęcia w moim mieście i zapisałam się - dzięki :)

Kolejna fajna opcja, o której bym nie pomyślała :D

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.